Портпаролот на израелското Министерство за надворешни работи, Имануел Нахшон, му одговори на Ердоган и неговите обвинувања против Израел, означувајќи ги ...
сите 13 | | | веќе видена

Бараме Народниот правобранител, како институција која се грижи за човековите права, да покрене постапка против сите оние кои вршат партиски инспириран прогон ...
сите 34 | | | веќе видена

Експертската група забележа дека две години по првиот извештај, напредокот во спроведувањето на огромниот број препораки е многу слаб. Ова треба да биде ...
сите 38 | | | веќе видена

„Телевизија Канал Вис од Струмица, ја извести Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги дека нивната новинарска екипа која ја следела вчерашната ...
сите 14 | | | веќе видена

Поради се поголемиот шверц на дрога по затворите, шефот на индонезискиот полициски оддел за борба со дрога, сугерира дека затворите ќе бидат чувани од духови ...
сите 22 | | | веќе видена

Компанијата „Infiniti“ ќе го прекине производството на кросоверот „QX70“ кој порано се нарекуваше „FX“. Од следната година возилото веќе нема да се нуди на ...
| | веќе видена

Проектот „Skilled Cooks and Waiters Network” , Ц.Е.С го спроведува во соработка со две организации од Италија и Португалија. Почетокот на имплементирање на ...
сите 6 | | | веќе видена

Адити Санги (16) им помагала на другите ученици во училиштето за време на симнувањето со јаже. Вознемирувачката снимка која се појави во вторникот на Интернет ...
| | веќе видена

Уличниот уметник Бенкси ги победил најпознатите британски сликари како Тарнер и Констабл во анкета за најомиленото уметничко дело на нацијата. Неговиот познат ...
| | веќе видена

Членовите на Регулаторната комисија за енергетика годинава ќе патуваат со авион приближно исто колку владините функционери и членовите на другите државни ...
сите 13 | | | веќе видена

Четворица од пет поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ или 79 отсто од поддржувачите и симпатизерите на партијата се согласуваат со тврдењето дека во опозициската партија ...
сите 17 | | | веќе видена

next