Во близина на Ливерпул доцна синоќа се урнале неколку згради како последица од експлозија на гас, при што се повредени најмалу 34 луѓе, од кои двајца се во ...
сите 44 | | | веќе видена

Четириесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатите три дена во Скопје при што со тешки телесни повреди се здобиле четири лица, а 30 лица се полесно ...
сите 77 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Австрија планира да се повлече од Договорот на Европска унија за прераспоредување на мигрантите во земји од ЕУ, најавија австриски владини претставници. ...
сите 11 | | | веќе видена

Полицијата интензивно трага по лицето кое во неделата навечер во Крагуевац рани еден маж, пишуваат српските медиуми. Полицијата интензивно трага по ...
сите 2 | | | веќе видена

Најмодерната руска нуклеарна подморница „казан“ ќе биде пуштена во вода за три дена. Се работи за втората подморница од класата „јасен“, но значајно напредна и ...
| | веќе видена

Кој е Талат Џафери? Најверојатно идниот претседател на собранието. Роден 1962 година во село Форино, гостиварско. Завршил воено училиште во Белград, по што ...
| | веќе видена

Украинскиот претседател, Петро Порошенко потпишал декрет за демилитаризација на ракетниот крстосувач “Украина”, кој е закотвен во акваторијата на ...
сите 2 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Следното видео прикажува бразилска специјална полиција како со хеликоптер брка бел камионет во кој се наоѓаат група локални криминалци. Погледнете како ...
| | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ како што најави денеска пристигна пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Борис Дамовски на сите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 8 | | | веќе видена

next