Саудиска Арабија и Турција го поддржуваат военото решение на конфликтот и ја спонзорираат терористичката организација „Џебхат ал Нусра“, изјави Башар Џафари, ...
сите 33 | | | веќе видена

Изминатите неколку месеци е спречено илегалното влегување на околу 7.500 имигранти на територијата на Србија, изјави во неделата српскиот министер за внатрешни ...
сите 6 | | | веќе видена

Возљубени мои, Денес на Прочка потребно е просто и едноставно да научиме да го употребуваме зборот “Прости”. Најпрвин формално само со јазик, но подоцна ќе ...
| | веќе видена

Стрип-албумот „Витези од соседството“ од Јордан Коцевски и Дарко Богданов во издание на „Стрип квадрат“ ќе биде промовиран денеска во кафулето „Ли“ со почеток ...
сите 11 | | | веќе видена

Од петте опции за кои ДУИ деноноќно преговараше, останаа две во игра. Партискиот врв и во текот на викендот ќе ги изложува аргументите за и против коалиција со ...
сите 44 | | | прочитана: 2481 | веќе видена

По 11 години на континуирано авторитарно владеење, во еден хибриден систем со сите демократски институции, но под силна партиска контрола, партизирано судство, ...
| | веќе видена

Што се однесува до обидите и најавите за дестабилизација тоа е уште еден чекор на очајните и бескрупулозни политичари монструми кои по којзнае кој пат се ...
сите 5 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп ја разгледува можноста за излегување од Советот на Обединетите нации за човекови права, кој ...
сите 10 | | | веќе видена

Убиството со умисла е чин кој укажува на личност со нарушување во афективната и социјалната сфера на личноста, т.н. психопат или социопат кај кого отсуствува ...
| | веќе видена

Генералното собрание на Обединетите нации го суспендираше правото на глас на Венецуела и на Либија,по вторпат во последните две годни, поради повеќемилионски ...
сите 10 | | | веќе видена

Украинските воени сили нанеле масовни напади врз територијата на самопрогласената Доњецка народна република по пристигнувањето на пратеникот на Врховната Рада ...
сите 3 | | | веќе видена

Дејан Kрстич (35), професор по физичко образование во средното училиште во Штрпце, кој го прободе својот син Немања стар само 40 дена, а вториот близнак Даниел ...
сите 49 | | | прочитана: 819 | веќе видена

next