Целиот свет е запрепастен од насилството и крвопролевањето во Македонското Собрание кое се случи вчера. На CNN насловот гласи: "Гневни националисти упаднаа во ...
сите 20 | | | прочитана: 1546 | веќе видена

Политичкиот аналитичар Никола Србов на Фејсбук пишува повеќе факти околу однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во законодавниот дом и инцидентот кој се случи пред ...
сите 11 | | | веќе видена

Основното јавно обвнителство неофицијално вечерва дало наредба да се приведат 15 учесници кои учествуваа во насилството врз пратениците и МВР постапува по тоа ...
сите 5 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Руската амбасада во Тирана ја деманираше информацијата емитувана на дел од албанските медиуми, во која тие тврдат дека амбасадорот Александар Капрушин имал ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која сега не извршува никаква државна функција преку „Фејсбук“ вели дека според неа во ...
сите 3 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ во Валандово не дозволи референдум за рудникот во Казандол. Советничката група на оваа партија го има мнозинството во Советот и не гласаше за ...
сите 54 | | | прочитана: 279 | веќе видена

Екипата на Јувентус не дојде до трите посакувани бода на гостувањето кај Аталанта и со тоа одново и даде шанса на Рома со евентуална победа над Лацио одново да ...
сите 14 | | | веќе видена

Не смееме да подлегнеме на провокациите чија цел е поделба, раздор и изолација на Македонија, изјави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој го осуди ...
сите 17 | | | прочитана: 615 | веќе видена

До вакво нешто не смееше да дојде. Провокација постоеше со тајмингот, според мене, рече поранешната пратеничка Солза Грчева.. -Веќе подолго време бившата ...
сите 7 | | | веќе видена

Демократските процеси продолжуваат, по легитимниот избор на нов претседател на Собранието на Република Македонија. Никој не може да ја спречи вербата и волјата ...
сите 175 | | | прочитана: 7344 | веќе видена

next