САД го оценија како глупост тврдењето на Русија дека нејзини авиони летале заедно со американските во заедничка мисија со коалицијата предводена од ...
сите 26 | | | веќе видена

Очајните еврократи ја предупредија британската премиерка Тереза Меј дека не смее да ги почне преговорите за нови трговски договори додека таа подготвува за ...
сите 115 | | | прочитана: 297 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на најавата на СДСМ за изградба на студенски кампуси во кое оценува дека нивните ветувања се лицемерни и оти немаат ...
сите 22 | | | веќе видена

Ставање акцент на намалување на создавањето отпад е целта на новиот Закон за управување со отпадот во согласност со ЕУ во Македонија. Проектот, што започна да ...
сите 16 | | | веќе видена

Јапонски метеоролози најавија нови врнежи од снег и можни тешкотии во одвивањето на сообраќајот. Голем дел од Јапонија е со температури под нулата, меѓу кои и ...
сите 37 | | | веќе видена

Држејќи го својот сопруг Доналд Трамп за рака, првата дама на Америка Меланија Трамп блескаше на балот по повод инаугурацијата . Штом се појави на подиумот, ...
сите 107 | | | прочитана: 29211 | веќе видена

Унгарија и Македонија имаат одлични односи, а на аспирациите на Македонија – на политичките и на економските, како и на научните гледаме со голема симпатија и ...
сите 16 | | | веќе видена

Веќе 4 дена молк од страна на МОН во врска со македонско турските дипломи а одговор за тоа бараат и сите засегнати универзитети во земјата во кои студираат ...
сите 43 | | | прочитана: 1748 | веќе видена

Едмонд Адеми, висок функционер во СДСМ и член на Извршниот комитет ги повика сите ново избрани пратеници, платата која не ја заработиле да ја донираат за ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за здравтво Никола Тодоров денеска по состанокот со менаџментот на Здравствениот дом Скопје истакна дека оваа бројка сериозно ќе се зголемува ...
сите 20 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, вели дека шефот на државата Путин и новиот американски претседател Доналд Трамп имаат слични ставови по ...
сите 16 | | | веќе видена

Тројца мажи биле уапсени поради сомнение дека силувале девојка во шведскиот град Упсала и овој грозен чин го пренесувале на Фејсбук. Според пишувањето на ...
сите 17 | | | веќе видена

И додека довчерашните коалициски партнери си намигнуваат во пресрет на истекот на рокот, од СДСМ се децидни, влада Груевски и Ахмети нема да направат Првиот ...
сите 29 | | | прочитана: 181 | веќе видена

next