Со вечерашната изведба на претставата „Приказните на заборавените предци“ на НТ Слојштица ќе биде спуштена фестивалската завеса на четвртото по ред издание на ...
сите 91 | | | прочитана: 265 | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 47 | | | прочитана: 14320 | веќе видена

Тој додаде дека Европската унија е во тешка криза. -Меѓутоа тој концепт на обединета Европа е фасцинантен, историски и нема да биде доведен во прашање макар ...
сите 9 | | | веќе видена

-Сакам да посочам дека кога зборуваше Нермин, не спомна дека е правата Турчинка член на извршниот комитет, јас не сум правата муслиманка по религија која е ...
сите 58 | | | прочитана: 259 | веќе видена

Врховниот суд ќе и дозволи на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да ја применува забраната за патување во САД на патниците од шест ...
сите 61 | | | прочитана: 429 | веќе видена

Поради сообраќајна незгода патниот правец Валандово-Дојран кај село Додели е затворен, соопшти АМСМ. Од АМСМ информираат и дека интензитетот на сообраќај на ...
сите 83 | | | прочитана: 5498 | веќе видена

Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска. Бродот е долг 280 ...
сите 23 | | | прочитана: 246 | веќе видена

Лекарската комора на Република Македонија соопшти дека Предлог - законот за докторска дејност е нецелоцен и треба да биде подложен на дополнителна доработка за ...
сите 66 | | | прочитана: 245 | веќе видена

Марјан Забрчанец од соросовата невладина МОФ во пост на својот ФБ профил јавно се пофали дека, како што напиша, го прифатил предизвикот директно да се вклучи ...
сите 3 | | | веќе видена

СДС порачува за да се вработи било кој граѓанин во државава неопходна е членска книшка од СДС, истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. Скандалозна е изјавата на СДС со која ...
сите 116 | | | прочитана: 781 | веќе видена

Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
сите 97 | | | прочитана: 2679 | веќе видена

Следниот неработен ден за сите граѓани е среда, 2 август. Согласно Законот за празници на Република Македонија ова се неработните денови во следната 2017 ...
сите 141 | | | прочитана: 5622 | веќе видена

На регионалниот пат Кичево - Охрид кај селото Белчишта, попладнево се случила тешка сообраќајна несреќа. Според фотографијата објавена на Фејсбук страницата ...
сите 12 | | | веќе видена

next