„Репортери без граници“, непрофитна организација која се залага за слобода на медиумите, ги осуди барањата на Саудиска Арабија и другите арапски држави да се ...
| | веќе видена

Едвардс не ни знаел две минути дека е во живо во програмата и тоа беа моменти на незгодна тишина, но откако сфати дека е на екраните, го изведе ...
сите 8 | | | прочитана: 779 | веќе видена

Разликата во резултатите на тестирањата во лабораторијата и во становите на потрошувачите, лежи меѓудругото, и во застарените методи на тестирања, но и во ...
| | веќе видена

Дупка длабока два метри ископана на среде улица за малку ќе беше кобна за 36-годишниот велешанец Горан Делчев. Овие фотографии направени синоќа се сведоци на ...
| | веќе видена

Милан Радојчиќ познат како Шуња, е 50-годишен крадец од Србија, кој долг приод успеваше да и бега на полицијата. Тој има 150 кривични пријави и многу пресуди, ...
| | веќе видена

Прес конференција Весна Богоевска, портпарол на ОО СДСМ Велес Велес, 23.06.2017 Почитувани граѓани, Од општина без долгови и без преврабитеност, Општина Велес ...
сите 22 | | | прочитана: 450 | веќе видена

Гледајте ги топ-настаните на денот на НОВА: ЕГИПЕТ, БАХРЕИН, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ И САУДИСКА АРАБИЈА БАРААТ ОД КАТАР ДА ЈА УКИНЕ АЛ ЏЕЗЕИРА НЕВЛАДИНИ ...
| | веќе видена

Восхитен од природните убавини што ги нуди Преспа, еден посетител, пред години своето задоволство од престојот покрај Преспанското Езеро го изрази токму со ...
сите 14 | | | веќе видена

23.06.2017 Разрешена е главната дилема дали, откако си обезбеди влегување во Втората лига, ФК “Осогово“ ќе успее да ги покрие почетните трошоци и обврските кон ...
сите 2 | | | веќе видена

Имаме повеќе проекти, очекувам поддршка од сите. Се трудев сите години да бидам искрен без разлика на последиците. Јас сум директна жртва на дискриминација со ...
сите 10 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Да се прогласи елементарна непогода за житните култури на територија на целата држава поради сушата која предизвика намалени приноси на јачменот за 70 и на ...
сите 11 | | | веќе видена

Трговецот со луѓе со нигериско потекло, познат како „Рамбо“, бил уапсен во Италија под обвинение дека мачел и убивал мигранти заробени во Либија, соопштила ...
сите 8 | | | веќе видена

Депонија од градежен материјал ​ и шут кои останале при градбата во кругот на Полошкиот манастир е расфрлана на брегот на Тиквешкото Езеро. Депонијата ја ...
сите 15 | | | веќе видена

next