Општина Центар започна со реализација на пилот-проектот „Центар се грижи за возрасните“ со кој 88 возрасни лица, жители на општината, ќе добиваат професионална ...
сите 16 | | | веќе видена

Дваесетте најголеми банки во Европа регистрираат над една четвртина од профитот во даночни засолништа - несразмерно во однос на нивото на нивната вистинска ...
сите 13 | | | веќе видена

Во дебата за „360 Степени“, поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција, Драган Малиновски зборуваше за рокот кој СЈО согласно ...
сите 221 | | | прочитана: 10295 | веќе видена

Одбележувањето на Часот на планетата Земја во Македонија стана хит низ целиот свет! Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална ...
сите 116 | | | прочитана: 3532 | веќе видена

„Во своето 10 годишно владеење ВМРО-ДПМНЕ се постави деструктивно кон сите помалку бројни етнички заедници. Во изминатава деценија освен што немаше никаков ...
сите 4 | | | веќе видена

Дупка широка неколку метри се отвори на автопат во кинескиот град Нанин, буквално под тркалата на автобус, но возачот, за чудо, успеал навреме да го избегне ...
сите 40 | | | прочитана: 391 | веќе видена

Веќе неколку години убавата и згодна македонска поп-пејачка не е дел од забавното музичко небо, но поради важна причина поврзана со нејзината музичка кариера. ...
сите 28 | | | прочитана: 180 | веќе видена

-Сите студенти веќе имаат можност да ги користат новите Перални и Сушални во студентските домови. Би сакал да им посакам добар престој и на сите оние кои што ...
сите 6 | | | веќе видена

Во 21.00 часот синоќа во Полицијата во Радовиш, 45-годишната Л.Д. пријавила семејно насилство против нејзиниот поранешен сопруг, 48-годишниот С.Д. Воедно и ...
сите 19 | | | прочитана: 415 | веќе видена

Јужнокорејското обвинителство соопшти дека ќе побара да биде издадена потерница за отстранетата од функцијата претседателка Парк Геун-хе, обвинета дека земала ...
сите 12 | | | веќе видена

По целодневното меѓусебно реплицирање на пратениците од ВМРО ДПМНЕ, пратеникот Богоевски, еден од ретките од СДСМ кој реплицираше порача да не се одолговлекува ...
сите 2 | | | веќе видена

Спортските риболовци од Здружението на рекреативни риболовци „Свети Апостол Петар“ од Охрид алармираат за безмилосно уништување на охридска пастрмка и бараат ...
сите 12 | | | веќе видена

next