Фејсбук редовно е „домаќин“ на разни измами, а еден од читателите на српските медиуми се пожали дека токму налетал на една таква измама, која го научила дека ...
| | веќе видена

Полицијата го уапси Мухамед Кардриќ од селото Врхпоље зошто во петокот кај Сански Мост во северозападна Босна убил тројца мажи. Во тек е истрага за мотивот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Како што пренесоа медиумите, Путин наложил на нивното место да се изградат нови згради. Многу од петкатниците се веќе урнати. Останаа уште околу 7500 такви ...
| | веќе видена

Над 60 проценти од Грците преферираат нови економски мерки со цел да се добие новата помош од меѓународните кредитори, отколку одржување предвремни избори, ...
сите 8 | | | веќе видена

Маж (28) од Хрватска преку Фејсубк се допишувал со 12 годишно девојче, а за време на преписката и испраќал слики од својот пенис и непристојни пораки. ...
| | веќе видена

Момчило Џокиќ (23) од Лесковац успеа да за само осум месеци да го направи тоа што некој се обидува со години. Ова момчет во моментов работи четири работи и тоа ...
| | веќе видена

Украинската страна во текот на видео конференција со Контакт групата се откажа од договорите за нормализирање на ситуацијата на линијата на разграничување меѓу ...
| | веќе видена

Медиуми размножија таен извештај на ЦИА, во кој се вели дека во 1993 година НЛО превртел камион со 23 руски војници во Сибир. Делови од документот биле на ...
| | веќе видена

Девојката од Индонезија која беше уапсена за убиството на полу-братот на лидерот на Северна Кореја изјави дека и' биле дадени 90 долари за да направи шега - ...
сите 18 | | | веќе видена

Прес конференција Златко Ќурчиевски, советник во советот на општина Битола од редовите на СДСМ Битола, 25.02.2017 Почитувани, Денес се наоѓаме во централното ...
| | веќе видена

next