-Терористичко загрозување на уставниот поредок беше војната од 2001, која исто така почна со афера прислушкување од СДСМ. По тоа што го видовме во изминатите ...
сите 125 | | | прочитана: 205 | веќе видена

Кои се лицата со фантомки, кои ги предводеа насилствата во Парламентот? Ќе одговараат ли? Кој ги организираше? Засега 8 лица се приведени. Според министерот за ...
сите 3 | | | веќе видена

Гардијан – ЛондонТаа е почитувана низ целиот свет. Таа надживеа 12 американски претседатели. Таа се залага за стабилност и ред. Но нејзиното кралство е во ...
сите 12 | | | прочитана: 1395 | веќе видена

Недозволиво е некој да ја задржува власта само затоа што има страв од истрагата на Специјалното јавно обвинителство за она што го правела владата, изјави ...
сите 42 | | | прочитана: 251 | веќе видена

За Македонија имаат важна улога малите земјоделски стопанства поради: од една страна со доминантен дел во вкупната структура на земјоделските производни ...
сите 19 | | | веќе видена

Една од основните причини кои доведоа до тежок инцидент во македонскиот параламент, беше исполнувањето на албанската химна од говорницата на највисокиот ...
сите 25 | | | прочитана: 480 | веќе видена

Поранешниот пратеник во Собранието на Република Македонија, Насер Зибери, го осуди синоќешното насилство во Парламентот, оценувајќи дека новоизбраниот ...
сите 124 | | | прочитана: 1401 | веќе видена

Во Македонија мора веднаш да биде вратен дијалогот, соопшти денеска Организацијата за европска безбедност и соработка (ОБСЕ). - Заплашувањето и физичко ...
сите 10 | | | веќе видена

Кога е дозволено демонстранти да влезат во институција и да загрозат функционери, а кога не? „ 360 степени “ анализира: како поминаа обидите на „Шарените ...
сите 3 | | | веќе видена

Сајбер криминалот е сторен така што, Холанганецот и Јужноафриканецот успеале да ја хакираат интернет комуникацијата помегу штипскиот бизнисмен со неговиот ...
сите 14 | | | прочитана: 1006 | веќе видена

Колеги пратеници им асистираа на насилниците во собирање на оружје со кое не напаѓаа – рече во вечерашната анализа на тв 24, пратеничката Радмила шеќеринска. ...
сите 19 | | | прочитана: 436 | веќе видена

Ако нередите во Македонија не запрат до почетокот на туристичката сезона, тоа ќе биде проблем за српските граѓани кои поминуваат низ нашата територија за да ...
сите 9 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Форумот на слободоумни патриоти најостро ги осудува настаните и насилството кое се случи во четвртокот во Собранието на Република Македонија. „Уште еднаш ја ...
сите 6 | | | веќе видена

next