ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се откажуваат од своите ставови и услови за формирањето нова влада, но најавуваат дека ќе седнат на преговори. И двете страни велат дека ...
сите 45 | | | прочитана: 4089 | веќе видена

Шпанската полиција уапси Мароканец осомничен дека раководел исламистичка ќелија и врбувал доброволци да одат во Турција и да бидат обучени од „Исламска ...
сите 65 | | | веќе видена

Британската фунта доживеа нокаут. Валутата денеска падна на најниско ниво од октомври во пресрет на очекуваниот говор на премиерката Тереза Меј најавен за ...
сите 15 | | | веќе видена

На некои од глобалните интернет-страници, деновиве кога се отвораат од Македонија, се појавува текст кој не личи дека е спонзориран или дека е реклама, туку, ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓаните можат да здивнат, нема веќе блокирање на сметките без претходно да бидат известени дека имаат некаков долг. Од први јануари граѓаните нема да плаќаат ...
сите 31 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Големо внимание во германските медиуми предизвика викенд- епизодата со српскиот воз кој се упати кон Косово, но не стигна до крајната дестинација. Се работи за ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Филипините, Родриго Дутерте, пред два дена им наредил на трупите да ги бомбардираат екстремистите од исламистичката организација Абу Сајаф и ...
сите 2 | | | веќе видена

next