Потврдено е дека се работи за лажна вест, какви што досега имало многу од овие медиуми. Тие ја откриваат намерата на СДСМ и Сорос за сузбивање и удирање врз ...
сите 8 | | | веќе видена

Пратеникот Зијадин Села од Алијансата за Албанците кој беше најтешко повреден во инцидентите во Собранието, денес е префрлен во тетовската болница. Неговата ...
сите 30 | | | прочитана: 744 | веќе видена

Дел од синдикатите со првомајски протест ќе го искажат револтот против газењето на работничките права. Потписниците на повелбата за солидарност ќе маршираат од ...
сите 34 | | | веќе видена

Седум лица се повредени во пожарот, што избувна денеска на танкер во Заливот Коџаели, во Мраморното Море, соопшти турската телевизија НТВ.Првично беше ...
сите 45 | | | прочитана: 247 | веќе видена

Дента кога демонстранти од иницијатива за „Заедничка Македонија“ влегоа и физички нападнаа пратеници во Собранието, зградата ја обезбедувале ист број полицајци ...
сите 83 | | | прочитана: 5332 | веќе видена

Напаѓачите не ги познавам, бидејќи имаа качулки на главите, освен напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска, изјави за Макфакс, Богдан Илиевски, еден од ...
сите 6 | | | веќе видена

Настаните во Собранието не смеат да завршат само со обвиненија за кривичните дела- учество во толпа или насилство. Според универзатетската професорка Беса ...
сите 122 | | | прочитана: 3513 | веќе видена

Во врска со лажните информации објавени во медиумите под контрола на Сорос, за тоа дека МВР бара притвор за организаторите на граѓанската иницијатива „За ...
сите 5 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Тој ја осуди одлуката за патролирање на силите на меѓународната коалиција, предводена од САД, долж сириско-турската граница. – Како што кажав и вчера – можеме ...
сите 84 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Секторот за урбанизам, комунални дејности и заштита на животната средина и природата при општина Куманово, соопшти дека од 2 мај ќе почнат градежни работи – ...
сите 37 | | | прочитана: 293 | веќе видена

Имам 25 години и по професија сум дипломиран економист. Одлично зборувам македонски и можам гордо да кажам дека завршив финансиски менаџмент на државниот ...
сите 54 | | | прочитана: 2943 | веќе видена

Иницијативата „Спас за Валандово“ не се откажува од барањето за референдум. Ќе собираат потписи од граѓаните кои што ќе ги поднесат до локалната власт за да им ...
сите 56 | | | прочитана: 295 | веќе видена

Бруталните сцени од упадот во македонскиот парламент предизвикаа низа коментари во германските и медиумите на германски јазик. ВМРО никако не сака да ја ...
сите 117 | | | прочитана: 7644 | веќе видена

Папата Франциск повика на меѓународно посредување за олеснување на тензиите меѓу САД и Северна Кореја, кои се поврзани со нуклеарната активност на Пјонгјанг, ...
сите 8 | | | веќе видена

next