Италијанскиот уметник Франческо Вуло ги критикува популарните трендови со неговите дигитални композиции. За него фасцинирачки е тоа што ги прикажува моделите ...
сите 40 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Првиот трговски ден на Македонската берза оваа седмица го одбележа обврзницата од деветтата емисија, со промет од речиси 15 милиони денари. Во понеделникот со ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот потпиша указ со кој се забранува од сојузните фондови да се финансираат меѓународните невладини ...
сите 25 | | | веќе видена

Ирачките сили во целост ја презедоа контролата над источниот дел на Мосул, протерувајќи ги и од последните „заостанати џебови“ екстремистите на ИД, соопшти ...
сите 12 | | | веќе видена

Платата од 3.600 евра месечно е премала за дејци како Владе Милчин, кога е во прашање се низ што поминал поранешниот директор на Сорос Македонија – ова е ...
сите 9 | | | веќе видена

Синоќа во „Младинскиот центар“ во Вевчани се одржа презентација на проектот „Вевчанското нематеријално културно наследство-никулец за зачувување на ...
сите 8 | | | веќе видена

Сајтот Viral4real објави снимка од тинејџерка од Тајланд која наводно се породила во уличница, а никој од нејзините другари во училницата не знаел дека е ...
сите 3 | | | веќе видена

Од историјата треба да се извлечат поуки и таа да не зближува, а не да не разделува – коментира на социјалните мрежи пратеникот Зоран Илиоски по интервјуто на ...
сите 48 | | | прочитана: 273 | веќе видена

Папата Францис вчера истакна дека нема да формира мислење за американскиот претседател Доналд Трамп, сè додека не се види како ќе ја спроведува својата ...
сите 27 | | | веќе видена

Тајната служба најави истрага поради зборовите кои Мадона ги изговори на „Женскиот марш“ во Вашингтон. Таа изјави дека планриала да ја крене во воздух Белата ...
сите 42 | | | прочитана: 411 | веќе видена

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека повеќе возила во овие часови има долж улицата ...
сите 50 | | | прочитана: 1841 | веќе видена

„Швајцарците се доволно паметни да знаат дека и покрај универзално почитуваниот суверенитет, тие се зависни од нивната интеракција со светот“, рече Шојбле ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Основниот суд во Охрид, денеска се одржа ново рочиште за случајот „Лизгалиште“. Секретарот на oпштина Охрид Димитар Спасески го тужи советникот Дејан ...
сите 2 | | | веќе видена

Среда е рокот до кога фирмите на своите вработени треба да им издадат збирна пресметка за исплатени приходи, персонален данок и придонеси. Ако не го сторат ...
сите 22 | | | прочитана: 512 | веќе видена

next