Во земјава се инвестирале седум пати помалку пари од најавеното и биле отворени три пати помалку работни места отколку што било ветено, покажува новото ...
сите 9 | | | веќе видена

-Културата е многу специфична и кога се гледа таа годишна програма мора да се гледа многу аналитично во однос на сите дејности на културата. Не може ...
сите 34 | | | веќе видена

Фокусот на презентацијата е ставен на делот „Клучна акција 2“, кој се однесува на соработка за иновација и размена на добри практики на корисниците на грантови ...
сите 7 | | | веќе видена

Прес конференција, Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ Скопје, 23.01.2017 Почитувани, Оправдани се реакциите и незадоволството на ...
сите 16 | | | веќе видена

Полицијата од Куманово поднесе кривична пријава против М.Х. и М.М., двајцата од Босна и Херцеговина, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 42 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Пораките дека владина коалиција треба да направат победничките партии во македонскиот и во албанскиот политички блок, кои ги разменија партиите ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 28 | | | прочитана: 757 | веќе видена

Скопјани имаат главоболка од новите билети на ЈСП. Велат, картичките со кои се принуденои да се возат во автобусите, намсто да им олеснат, сега им отежнуваат ...
сите 44 | | | прочитана: 848 | веќе видена

Џорџ Сорос донирал над 90 милиони долари на партнерите на т.н. Марш на Жените, на кој се собраа над десетици илјади жени, еден ден по инаугурацијата на Доналд ...
сите 19 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Делина Фицо екс сопругата на албанскиот премиер Еди Рама ќе дели 9,5 милиони долари од УСАИД во наредните 5 години кои ќе бидат поделени на соросови ...
сите 11 | | | веќе видена

Сега веќе поранешниот претседател на Гамбија, Јахја Џамех побегна од државата, а со себе однел десетина милиони долари од државната каса. Советникот на новиот ...
сите 36 | | | веќе видена

Еден од фаворитите за нов претседател на Франција на пролетните избори, конзервативецот Франсоа Фијон, во понеделникот во Берлин се заложи за поостар однос кон ...
сите 40 | | | веќе видена

Веганска, безглутенска храна, лесна за подготовка и супер здрава. Описот не се однесува на некој скап специјалитет туку на макеоднското тавче гравче. Се служи ...
сите 26 | | | прочитана: 242 | веќе видена

Овој човек му донесе храна и ќебе на својот роднина во Казнено-поправниот дом „Идризово“. Тој вели дека е принуден да донесе нешто за затвореникот, затоа што ...
сите 72 | | | прочитана: 4833 | веќе видена

next