Сашко Коцев и оваа година остави свој печат на „Златна Бубамара“. Ова е издвоениот материјал од актерот и домаќин на најгледаната манифестација во Македонија.
сите 54 | | | прочитана: 1050 | веќе видена

Портпаролот на ДУИ Бујар Османи вчера од Мала Речица истакна дека партијата ги дава потписите за да се деблокираат некои процеси и да се запазат роковите за ...
сите 47 | | | прочитана: 537 | веќе видена

Студено е, па и не толку. Но, со оваа фотографија на Дани сигурно ќе ви биде уште многу потопло. Со нејзините песни сигурно се забавувате, но со нејзиниот ...
сите 2 | | | прочитана: 373 | веќе видена

Преполни се штабовите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа, по насоката на централата на партијата за одржување на состаноци на општински комитети. Предвидените состаноци ...
сите 57 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Вибер- „Viber“, една од водечките апликации за размена на пораки, најави дека на почетокот на март ќе претстави нови функции од областа на електронска трговија ...
сите 9 | | | прочитана: 261 | веќе видена

Именуваната компанија се уште не се огласила, но големото прашање е дали воопшто има начин да се поправи штетата? Мајкл Моргенстерн, професионален играч на ...
сите 3 | | | прочитана: 229 | веќе видена

Дарко Јаневски Бујар Османи вели дека законот за јазиците што тие ултимативно им го понудиле на СДСМ, а овие неултимативно го прифатиле, бил историска работа ...
сите 4 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Синоќа претставници на ДУИ соопштија дека потписите на нивните 10 пратеници ќе ги дадат на СДСМ за да може претседателот на таа партија, Зоран Заев, да состави ...
сите 196 | | | веќе видена

Деветгодишно девојче шетало заедно со нејзината другарка на детско играчиште, кога одненадеш и скокнало куче од расата јапонска акита. Девојчето било крвнички ...
сите 7 | | | веќе видена