Околу стотина граѓани и активисти за права на животните почнаа да се собираат пред домот на Симе Липски, кој вчера пред кафулето „Радио Бар“ со секира уби ...
сите 45 | | | прочитана: 1239 | веќе видена

Идијките важат за едни од најубавите жени, а познати се по вештините во сексот. На Јутуб се појави видео на кое се претставени најдобрите 10 порно актерки во ...
сите 4 | | | прочитана: 1028 | веќе видена

Популарната македонска фолк-пејачка Соња Тарчуловска, која нашата јавност најмногу ја памети по хитот „Во бело, во бело“ во последните неколку години се ...
сите 2 | | | прочитана: 748 | веќе видена

 Астрологијата која е одговорна за профилирањето на сите 12 знаци во Зодијакот овојпат нуди одговор на прашањето – колку изневеруваат хороскопските знаци? ...
сите 34 | | | прочитана: 438 | веќе видена

Тамара Тодевска го прослави првиот роденден на својата ќерка Хана. -Мојата убавица денеска полни една година. Година полна со љубов каква не се опишува со ...
сите 11 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Овен Постои ризик почетокот на пролетта да не започне баш така како што сте посакувале, но тоа можете да го спречите со низа едноставни правила по кои ќе треба ...
сите 40 | | | прочитана: 350 | веќе видена

 На островите Парос, Антипарос, Наксос и Куфонисија ќе најдете бели ридски гратчиња и селца, сокриени пештерски базени за пливање и прекрасни плажи. Овие ...
сите 6 | | | прочитана: 337 | веќе видена

На влезната врата од домот на С.П. е напишана и парола „Монструм, кој е следниот, дете?“, на влезната врата од гаражата, пак, со црвена боја е испишано ...
сите 46 | | | прочитана: 266 | веќе видена

Доцна синоќа Основното јавно обвинителство издаде наредба да се приведат 15 учесници во насилствата врз пратениците и МВР постапува по тоа барање, дознава НОВА ...
сите 46 | | | прочитана: 218 | веќе видена

Пратеникот од ВМРО- ДПМНЕ, Љупчо Димовски на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како по влегувањето на толпата во Собранието, дел од ...
сите 10 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје издаде наредба да се приведат 15 учесници во насилствата врз пратениците. МВР трага по нив и тие ако бидат пронајдени ќе ...
сите 62 | | | прочитана: 162 | веќе видена