Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во интерјву за медиумите изјави дека Македонија би можела да има влада до средината на мај.Трајко Вељановски до вторник да ...
сите 196 | | | прочитана: 10778 | веќе видена

На социјалните мрежи се споделува фотографија која ја потврдува веста на телевизија Телма, која пренесе дека во првата група демонстранти кои влегоа во ...
сите 27 | | | прочитана: 7863 | веќе видена

Неидентификуван маж попладнево свирепо уби куче со секира пред едно од кафулињата во Дебар Маало. Како што тврдат очевидци, мажот излегол од зградата која се ...
сите 45 | | | прочитана: 4737 | веќе видена

Српскиот портал Курир објави фотографија за која тврди дека на неа еден од напаѓачите на пратениците, за кој медиумите пишуваат дека удрил по лидерот на СДСМ, ...
сите 190 | | | прочитана: 4232 | веќе видена

На оперативниот штаб на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу му требаше време за да профункционира и специјалците да добијат наредба за да ја преземат ...
сите 78 | | | прочитана: 2672 | веќе видена

Следниот пат кога ќе уживате во прекрасен пејзаж, можеби на хоризонтот ќе забележите нешто неочекувано – гол задник! Ако ја сликате својата позадина и ја ...
сите 6 | | | прочитана: 2502 | веќе видена

Фолкерката Тања Блажева беше дел од реалното шоу „Малдиви“. Поради нејзиниот изглед сите почнаа да ја споредуваат со српската пејачка Сека Алексиќ. ...
сите 6 | | | прочитана: 2347 | веќе видена

Драга моја сопруго, Ти го пишувам ова писмо за да ти кажам дека те напуштам засекогаш. Ти бев одличен сопруг 7 години и не добив ништо со тоа. Овие последни 2 ...
сите 29 | | | прочитана: 2256 | веќе видена

Разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит и понатаму е во центарот на вниманието, а сега се појавија нови шпекулации поради кои актерот живее во страв. Како што ...
сите 13 | | | прочитана: 1937 | веќе видена

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска објави статус на својот инстаграм-профил со кој ги растажи своите многубројни пријатели. „Оваа година не славев ...
сите 11 | | | прочитана: 1900 | веќе видена

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје денеска соопшти дека е во постојана комуникација со Министерството за внатрешни работи (МВР) во врска со ...
сите 62 | | | прочитана: 1725 | веќе видена

28 пациенти се хоспитализирани во Ургентниот центар во Скопје. Поголем дел од нив се во стабилна состојба, а две лица се оперирани. Најтешко повреден во ...
сите 23 | | | прочитана: 1656 | веќе видена

Дојде до таму што треба да почнеме од елементарните факти. Имено: 1. Македонија со Груевски како парламентарна демократија е мртва. 2.: Никола Груевски постои. ...
сите 153 | | | прочитана: 1456 | веќе видена

СДСМ поседува сериозни докази коишто упатуваат на тоа дека во четвртокот во Собранието беше извршено кривичното дело „Терористичко загрозување на уставниот ...
сите 48 | | | прочитана: 1422 | веќе видена