"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
сите 5 | | | прочитана: 6293 | веќе видена

Членовите на македонското патриотско здружение „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ од Велес на Фејсбук објавија неколку видеа во кои покажуваат дека се спремни да ...
сите 77 | | | прочитана: 5551 | веќе видена

Даниел Кајмакоски, победник на „Икс фактор“ и учесник во „ТЛЗП“ но и претставник на Македонија на „Песна на Евровизија 2015.“ го добил првото дете со својата ...
сите 39 | | | прочитана: 4573 | веќе видена

Затворањето на прашањето за употребата на албанскиот јазик не значи по автоматизам поддршка за формирање на влада, туку само надминување на една важна препрека ...
сите 106 | | | прочитана: 3760 | веќе видена

Можни се тензии и притисоци од членството на ВМРО-ДПМНЕ, ако се прекрши принципот на коалицирање на победник со победник, истакнале денеска од партијата на ...
сите 196 | | | прочитана: 3551 | веќе видена

Малата Наде е исчезната повеќе од 24 часа. Според најновите информации од МВР, таа вчера со својот вујко и сестра си одела пеш од Кленоец кон Извор. Во еден ...
сите 63 | | | прочитана: 3546 | веќе видена

Бојан, Маша ја запознал и со неа започна љубовна врска во 2005 година, истата година кога стави точка на бракот со пејачката Јелена Карлеуша, кој траеше само ...
сите 20 | | | прочитана: 2172 | веќе видена

Ние сме под голем притисок од гласачите да не го дозволиме нарушувањето на принципот „победник со победник“, му соопштил Груевски на британскиот министер ...
сите 14 | | | прочитана: 1818 | веќе видена

Подлата Јасемин од “Вљубениот ерген” во реалноста е сосема поинаква. Омилена меѓу колегите, културна, семејна жена. Погледнете ја каква била на нејзината ...
сите 6 | | | прочитана: 1806 | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред денешната седница на централното претседателство на партијата што се одржува во седиштето во Мала Речица најави дека ќе ...
сите 46 | | | прочитана: 1444 | веќе видена

Во дивината крволичните ѕверови немаат милост, па една женка бабун била жртва на леопард. На тажната слика од видеото може да се види како додека леопардот го ...
сите 2 | | | прочитана: 1410 | веќе видена

Оваа слика во моментов ги збунува луѓето од целиот свет Девојка во теретана- ништо чудно на прв поглед, се додека не ја погледнете во нозете, кои се поставени ...
сите 2 | | | прочитана: 1246 | веќе видена

Сашко Коцев и оваа година остави свој печат на „Златна Бубамара“. Ова е издвоениот материјал од актерот и домаќин на најгледаната манифестација во Македонија.
сите 54 | | | прочитана: 1050 | веќе видена