Со оглед на тоа дека зад нас оставаме изборна годна во која ги имавме најнеизвесните избори до сега, за очекување е најинтересна вест во 2016 е поврзана со ...
| | прочитана: 14354 | веќе видена

По телевизиското емитување на годинешното издание на манифестацијата „Златна Бубамара“, Бојан Јовановски или попознат како Боки 13, преку социјалните мрежи ...
сите 4 | | | прочитана: 9960 | веќе видена

По пристигнувањето на Доналд Трамп и Меланија на инаугурацијата, вниманието на сите веднаш го привлекла сината кутија во рацете на првата дама на Америка, ...
сите 24 | | | прочитана: 8359 | веќе видена

Битолчанецот Илија Дарков (53) со сукало ~ ја искршил главата и ја претепал до смрт својата сопруга Емануела Даркова(47) завчера во заедничкиот стан во Битола, ...
сите 20 | | | прочитана: 8223 | веќе видена

По напатствија од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи ...
сите 22 | | | прочитана: 7928 | веќе видена

На српски сајт осамнаа експлицитни фотографии од нашата некогашна водителка Мелита Ракиќевиќ. Боки 13 по тој повод напиша коментар на социјалните мрежи. ...
сите 25 | | | прочитана: 7446 | веќе видена

Имено, денес во фокусот на домашните медиуми е свршувачката на постариот син на Тони, актерот Александар која реши да му стави крај на ергенскиот живот. ...
сите 13 | | | прочитана: 7322 | веќе видена

 Кејт Мидлтон е позната по елеганцијата на фотографиите од глава до пети, а тоа ги вклучува како нејзината облека, така и нејзините совршено негувани нокти. ...
сите 8 | | | прочитана: 7311 | веќе видена

Бренди Лав е родена во март 1973 година. Работи како порно актерка, но и одговорна е на две мултимедиски компании. Таа се омажи во 1994 година, а во 2004 ...
сите 9 | | | прочитана: 7208 | веќе видена

Истражителите утврдиле кој пред речиси година дена брутално ја уби Јелена Марјановиќ, но и кој помогнал да се сокријат трагите, открива ексклузивно за српски ...
сите 39 | | | прочитана: 6935 | веќе видена

Чанта која во бутик во Скопје чини повеќе од 250 евра, јас ја купив во Виена за само 50 евра. Звучи добро, зарем не? Виена е мојата омилена дестинација за ...
сите 2 | | | прочитана: 6896 | веќе видена

Елена Ристеска периодов е посветена на својата кариера, чекорејќи напред и извлекувајќи поука од секое животно искуство. Во интервју за неделникот Теа Модерна ...
сите 14 | | | прочитана: 6747 | веќе видена

"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
| | прочитана: 6716 | веќе видена

Демократската унија за интеграции ќе коалицира со СДСМ во нова влада. Ова доцна синоќа беше одлучено на Централното претседателство на партијата по ...
сите 56 | | | прочитана: 6591 | веќе видена

 Кајли Џенер и Тајга наместо на снег, уживаат сончајќи се на сонце во Мексико. 19-годишната ријалити ѕвезда носи мали црни бикини, а нејзиното 27-годишно ...
сите 6 | | | прочитана: 6579 | веќе видена

Српското шоу „Ѕвездите на Гранд“ на многу им помогна да станат ѕвезди, кои и ден денс блескаат на сцената и не забавуваат со нивните хитови. Ова музичко ...
сите 24 | | | прочитана: 6234 | веќе видена

Кога имате менструација не би требало да правите многу работи и треба повеќе да внимавате. На тој начин полесно ќе ги поминете тие денови, а ќе немате болна ...
сите 3 | | | прочитана: 6153 | веќе видена