Неидентификуван маж попладнево свирепо уби куче со секира пред едно од кафулињата во Дебар Маало. Како што тврдат очевидци, мажот излегол од зградата која се ...
сите 45 | | | прочитана: 4737 | веќе видена

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје денеска соопшти дека е во постојана комуникација со Министерството за внатрешни работи (МВР) во врска со ...
сите 62 | | | прочитана: 1725 | веќе видена

Дојде до таму што треба да почнеме од елементарните факти. Имено: 1. Македонија со Груевски како парламентарна демократија е мртва. 2.: Никола Груевски постои. ...
сите 153 | | | прочитана: 1456 | веќе видена

СДСМ поседува сериозни докази коишто упатуваат на тоа дека во четвртокот во Собранието беше извршено кривичното дело „Терористичко загрозување на уставниот ...
сите 48 | | | прочитана: 1422 | веќе видена

Идијките важат за едни од најубавите жени, а познати се по вештините во сексот. На Јутуб се појави видео на кое се претставени најдобрите 10 порно актерки во ...
сите 4 | | | прочитана: 1014 | веќе видена

Трајко Вељаноски во изјава за Сител, вели МВР е задолжено за обезбедувањето и најверојатно имало пропусти, па затоа се случиле инциденти. Тој не го признава ...
сите 93 | | | прочитана: 949 | веќе видена

Популарната македонска фолк-пејачка Соња Тарчуловска, која нашата јавност најмногу ја памети по хитот „Во бело, во бело“ во последните неколку години се ...
сите 2 | | | прочитана: 747 | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша мора итно да оди на операција. Како што дознава српскиот Скандал, таа има цисти на дојките кои веднаш треба да ги оперира. Се ...
сите 36 | | | прочитана: 649 | веќе видена

Нова видео снимка од моментот кога разбеснетите демонстранти беа во напад над пратениците во Парламентот се појави во јавност. Тензија, фрлање со се што ќе им ...
сите 30 | | | прочитана: 440 | веќе видена

 Астрологијата која е одговорна за профилирањето на сите 12 знаци во Зодијакот овојпат нуди одговор на прашањето – колку изневеруваат хороскопските знаци? ...
сите 34 | | | прочитана: 438 | веќе видена