Членовите на македонското патриотско здружение „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ од Велес на Фејсбук објавија неколку видеа во кои покажуваат дека се спремни да ...
сите 77 | | | прочитана: 5551 | веќе видена

Подлата Јасемин од “Вљубениот ерген” во реалноста е сосема поинаква. Омилена меѓу колегите, културна, семејна жена. Погледнете ја каква била на нејзината ...
сите 6 | | | прочитана: 1806 | веќе видена

Во дивината крволичните ѕверови немаат милост, па една женка бабун била жртва на леопард. На тажната слика од видеото може да се види како додека леопардот го ...
сите 2 | | | прочитана: 1410 | веќе видена

Сашко Коцев и оваа година остави свој печат на „Златна Бубамара“. Ова е издвоениот материјал од актерот и домаќин на најгледаната манифестација во Македонија.
сите 54 | | | прочитана: 1050 | веќе видена

Девојчето, кое исчезна вчера во 13:45 часот, било преплашено кога го пронашле полициските службеници. Денеска ќе му бидат извршени медицински прегледи за да се ...
сите 63 | | | прочитана: 1009 | веќе видена

Не е изразена јавна осуда за мешањето од некои соседни земји во внатрешните работи на Република Македонија. Стратегиските цели на земјава, и натаму се ...
сите 196 | | | прочитана: 973 | веќе видена

Портпаролот на ДУИ Бујар Османи вчера од Мала Речица истакна дека партијата ги дава потписите за да се деблокираат некои процеси и да се запазат роковите за ...
сите 47 | | | прочитана: 537 | веќе видена