-Голем народен собир, во четврток во 17 часот. Претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа!, најавуваат од ...
сите 18 | | | прочитана: 253 | веќе видена

Во тек е реконструкцијата на регионалниот пат Бошков мост – Дебар во должина од 8 километри. Механизацијата е на терен и активно работи на овој патен правец. ...
сите 7 | | | веќе видена

На студентите кои конкурираат за прием на еден од најпрестижните универзитети во Кина, им беше кажано дека мора да научат да пливаат пред да дипломираат. ...
| | веќе видена

На денешната седница на Собранието на Република Македонија пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска ги запраша пратениците на СДСМ, дали веќе размислувале кој ...
сите 9 | | | веќе видена

Мартовската плата за судиите и судските службеници ќе биде повисока за 10 проценти. Судскиот совет договорил зголемување на платите во судството, но двојно ...
сите 19 | | | веќе видена

Три луѓе се уапсени по синоќешниот протест на аеродромот Стенстед во Лондон, кога група активисти опколиле и се заклучиле во паркиран авион кој, според нив, ...
| | веќе видена

На најдобар можен начин ќе избереме претседател на Собранието со кој ќе бидат задоволни граѓаните коишто победиле на изборите, порача Антонио Милошоски на ...
сите 31 | | | веќе видена

Дебитантскиот настап на пратеничката од СДСМ Ивана Туфегџиќ во законодавниот дом наиде на остра критика кај постарите членови на СДСМ. Туфегџиќ на пратениците ...
сите 5 | | | прочитана: 797 | веќе видена

Медиумската писменост во Црна Гора е сериозна тема, а тоа го покажува и фактот што средните училишта во целата држава нудат изборен предмет со кој учениците ги ...
сите 21 | | | веќе видена

Филмот „10 годни УГД“ е направен по повод одбележување на јубилејот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Филмот е идеја и реализација на Филмската академија ...
сите 16 | | | веќе видена

Досегашниот началник на военото разузнавање, Зоран Иванов, е нов шеф на Агенцијата за разузнавање, откако на таа функција вчера беше именуван од страна на ...
сите 78 | | | прочитана: 533 | веќе видена

Се чудам како долета и кому му оди во интерес таа платформа. Тоа е клучно прашање. Ни трага од таа платформа немаше директно пред изборите изјави Солза Грчева, ...
сите 11 | | | веќе видена

Новоформираното патриотско здружение кое пред повеќе од еден месец излезе на наводен марш за Македонија, „Тврдокорни“, не е граѓанска организација која ...
сите 42 | | | прочитана: 535 | веќе видена

next