Повикот за аплицирање на десеттото по ред издание на ЛИДЕР Проектот во Македонија, на невладината организација Македонија2025 , завршува утре. Проектот ќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во организација на Министерството за локална самоуправа и Европската асоцијација за локална демократија – АЛДА денеска во Битола започна тридневниот форум ...
сите 12 | | | веќе видена

Деновиве во основните училишта во општина Кичево, се спроведува проектот „Превенција од пороци”, „Живеј здраво, живеј безбедно“, а целна група на овој проект ...
| | веќе видена

Од 1991 година во Македонија често доаѓа до повторно ревитализирање на одредени големо националистички шеми и посегање спрема Македонија и македонската нација, ...
| | веќе видена

Министерството за култура реагираше на денешното соопштение на СДСМ, кое се однесуваше на најавената реконструкција на Универзална сала. Во соопштението тие ...
сите 11 | | | веќе видена

Граѓани на Македонска Каменица попладнево маршираа по 14. пат испраќајки порака за унитарна држава. Анета Темчева, која се обрати пред присутните потенцираше ...
сите 30 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија и вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци, а пред присутните говореше Алимпие Лазоровски, пензионер. ...
сите 5 | | | веќе видена

Ова беше добра можност да се образложат состојбите, да се дадат точни информации и да се побара понатаму поддршка за Македонија за излез од кризата. Ова беше ...
| | веќе видена

Пратеникот Ејуп Аљими, од ДУИ, завчера во македонскиот законодавен дом јасно кажа дека постои албанска платформа, која е во целосна спротивност со основните ...
сите 4 | | | веќе видена

Возилата и опремата се купени со околу еден милион евра, средства од програмата ИПА 2012 Вкупно 42 автомобили и едно теренско возило, 197 лаптопи, 35 ...
сите 17 | | | веќе видена

Денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија почна и заврши како и претходните продолженија - без извесен крај. ...
сите 11 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Движење Беса во понеделник ќе го претстави предлог планот за надминување на политичката криза, вели претседателот на оваа партија, Биљал Касами. Тој тврди дека ...
сите 18 | | | прочитана: 918 | веќе видена

next