Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), како најголема непартиска и невладина организација на македонски иселеници во дијаспората, продолжува со соработка со ...
сите 21 | | | веќе видена

Овој викенд во Скопје се одржа Државниот натпревар „Детски семафор 2017“ година на кој учество зедоа ученици од Општина Охрид, кои претходно постигнаа одлични ...
сите 9 | | | веќе видена

-Ако лидер на политичка партија вели дека јас не постојам како народ, а тој настапува чисто етнички. Значи јас не сум слушнал ништо македонско да говори ...
| | веќе видена

Јас го гледам проблемот многу пошироко во врска со безбедноста на Република Македонија. Не е проблем само 27 април. Проблемот е многу подлабок и посуштествен ...
| | веќе видена

Течат уставните рокови за формирање на новиот владин кабинет, а со тоа се инезивираат и средбите на новиот мандатар Зоран Заев со коалициските партнери. Течат ...
сите 50 | | | прочитана: 5713 | веќе видена

Вчерашниот дожд ни дојде како освежување и да им докажеме на сите дека покрај сѐ ќе останеме тука и ќе се бориме докрај. Не бараме ништо повеќе туку нашите ...
сите 34 | | | веќе видена

Во овој момент Заев треба да сфати дека е буквално како една кременадла на жар. Прво ќе го печат од едната, па од другата страна. Па пак ќе го печат. Албанците ...
| | веќе видена

Во вечерашното издание на „Аргументи“ со Љубиша Николовски насловено „Политичката разврска услов за стабилизација на државата“ гостуваат Љупчо Ристевски, ...
| | веќе видена

Во случаи со вакво масовно прислушкување, судиите треба да го имаат предвид јавниот интерес во потрага по вистината наспроти приватноста на обвинетите е ставот ...
| | веќе видена

Проверката на документите од страна на Специјалното јавно обвинителство не е ситуација од која треба да се прави драма, вели директорот на Клиничка болница ...
сите 16 | | | прочитана: 281 | веќе видена

Љубомир Фрчковски вака си поминува улица. И тоа не било која, туку „Партизанска“. Екс министерот за внатрешни работи, професор на Правниот факултет, колумнист, ...
сите 3 | | | веќе видена

Туристичката стража не е меѓу проектите кои ќе бидат стопирани поради истечените градоначалнички мандати. Од понеделник, покрај спомениците од проектот „Скопје ...
сите 3 | | | веќе видена

Финишираат градежните работи на патот до населбата „сончев град“. Според надлежните, завршени се околу 92% од целиот проект, останува да биде поставена патната ...
сите 50 | | | прочитана: 453 | веќе видена

next