Три дена најгрубо се крши деловникот за работа во Собранието. Господине претседавач, ги прекршивте сите членови на деловникот од почеток до крај. Граѓаните ...
сите 3 | | | веќе видена

„Граѓаните се на улица зошто се излажани. Најголем камен на сопнување на сценаристот и на Зоран Заев е народот кој бара отфрлање на тиранската платформа“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, со уште дека порака до македонските политичари: Македонија нема да има европска иднина, ако има иредентистички ...
сите 11 | | | веќе видена

Со гордост настапи под македонското знаме и освои олимписки медал. Македонскиот борач Могамед Ибрагимов е првиот и засега единствениот медалист за Македонија ...
сите 8 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ денеска по 30-ти пат ги повикува граѓаните да излезат на улиците и јасно и гласно да повторат дека не се за ...
сите 32 | | | прочитана: 1529 | веќе видена

Работните обврски во регионот, специјалниот амбасадор од ОН, најчесто ги завршува со посета на Солун. Не само поради тоа што неретко неговиот лет за Њујорк е ...
сите 2 | | | веќе видена

Три луѓе се уапсени по синоќешниот протест на аеродромот Стенстед во Лондон, кога група активисти опколиле и се заклучиле во паркиран авион кој, според нив, ...
| | веќе видена

Телевизијата на Љубисав Иванов-Ѕинго, според извори на Либертас, по стапките на Канал 5 ќе направи многу скоро промена на челната позиција, односно ќе добие ...
сите 7 | | | прочитана: 270 | веќе видена

Богдан Илиевски во гостувањето во Јади Бурек изјави дека сите во Македонија, сите националности треба да се борат за оваа земја. Крајната цел е промена на оваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Тука сакаме да дадеме почит кон единствената институција која нe штити, единствената интитуција за која сме сигурни дека ќе ги одбрани нашите барања, истакна ...
сите 18 | | | веќе видена

Филмот „10 годни УГД“ е направен по повод одбележување на јубилејот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Филмот е идеја и реализација на Филмската академија ...
сите 4 | | | веќе видена

Со познати имиња од грчката естрада, бесплатна храна и пијалоци, македонските казина го цедат она што е останато од колабираната економија во северна Грција, ...
сите 14 | | | веќе видена

next