Денеска е Св. апостоли Вартоломеј и Варнава. Првиот е еден од 12-те врховни апостоли, а вториот од останатите седумдесет. Вартоломеј проповедаше заедно со ...
сите 9 | | | прочитана: 690 | веќе видена

-Од ден на ден, од година во година, кумановскиот градоначалник Дамјановски успева да докаже дека е еден од најлошите менаџери на една општина во Република ...
сите 20 | | | веќе видена

Претставници на Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ и „Легис“, кои се организатори на кампањата, од 20-22 јуни годинава лично ги посетиле камповите. ...
сите 17 | | | веќе видена

41-годишниот З.А. од селото Јакимово и 50-годишниот М.К. од село Ангелци, Општина Василево, заработија кривична поради „производство и пуштање во промет штетни ...
сите 12 | | | веќе видена

Високите температури и наглите климатски промени можат да имаат негативни последици врз здравјето. За повеќе информации околу тоа како временските услови ...
сите 49 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Интегрален текст од соопштението на здружението на граѓани „Зона“ Здружението на граѓани „Зона“ од Кавадарци е непријатно изненадено од во најмала рака ...
сите 5 | | | веќе видена

Актуелниот и поранешниот министер за транспорт и врски, Горан Сугарески и Владо Мисајловски, влегоа во „дебатниот ринг“ на ТВ 21 и ги соочија аргументите. ...
сите 12 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Заев вчера во Владата одржа состанок на кој можеа да се забележат истите оние ликови претставници на соросовиот НВО сектор чии организации се финансирани со ...
сите 16 | | | прочитана: 465 | веќе видена

Денеска (сабота, 24 јуни 2017 година) со почеток во 12:00 часот, Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски, ќе одржи прес ...
сите 83 | | | прочитана: 7285 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...
сите 86 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Нема да бидат преземени никакви активности во врска со проектот Скопје 2014 се додека не биде направена целосна анализа која ќе се темели на меѓународна ...
сите 23 | | | веќе видена

Речиси две недели претседателката на Советот на општина Валандово сеуште нема закажано седница по собраните потписи за распишување референдум. Нема одговор ...
сите 31 | | | веќе видена

Тој во својата колумна во која поклонувањето на Заев пред „бугарскиот“ Цар Самоил, најавите дека поради добрососедските односи се што е спорно за Бугарија во ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова што го видовме е ни помалку, ни повеќе пратеник на Социјал демократскиот сојуз. Ова што го видовме е скандал и газење на сите закони на Република ...
сите 80 | | | прочитана: 695 | веќе видена

Без никој да види и да слушне, се подготвуваат смени на директорските позиции во неколку средни училишта – тврдат дел од професорите за ТВ24 . Според ...
сите 3 | | | веќе видена

next