Управата за јавни приходи објави оглас за продажба на движни и недвижни ствари. Се продаваат автомобили од марките „мерцедес“, „ситроен“, „форд“, ФИАТ… На ...
сите 10 | | | веќе видена

ДУИ не е на сосема иста линија со досегашниот владин партнер ВМРО-ДПМНЕ по прашањето за „десоросоизација“ на Македонија. Додека од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат дека ...
сите 13 | | | веќе видена

Преку СОРОС во Македонија во изминатиот период беа увезени некои агреивни вируси на политички радикализам, истакна Цветин Чилиманов за ТВ НОВА во анализа за ...
сите 10 | | | веќе видена

Жарко Стеваноски, граѓански активист и адвокат. Полицијата поднесе нови прекршочни пријави против прилепскиот активист Жарко Стеваноски, за графитот „Че си ...
сите 6 | | | веќе видена

За професорот Драган Тевдовски од Економскиот факултет од Скопје, кој заедно со професорот Таки Фити студентите ги избраа за најинспиративен професор од овој ...
сите 3 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Власта во заминување не смееше да дозволи да не преземе ништо против енормното загадување на воздухот, што дополнително го комплицира ...
сите 24 | | | веќе видена

Туризмот е еден од водечките сектори за грчката економија - трет по големина работодавец во земјата по секторот на трговијата и пред индустријата и јавниот ...
сите 54 | | | веќе видена

Сотици Македонци од Америка излегоа на протести, барајќи од идниот претседател Доналд Трамп да ја спаси Македонија од СОРОС. Дали Трамп навистина ќе придонесе ...
сите 45 | | | прочитана: 375 | веќе видена

Некои од познавачите на политичките прашања во земјава се сомневаат дека активностите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се координирани, информира АлсатМ. Иако во јавноста ...
сите 31 | | | прочитана: 388 | веќе видена

Битолската подружница на „Македонија пат“ успешно одговори на налетот на вториот снежен бран. Иако наврнаа само дестина сантиметри снег, пристапот максимално ...
сите 3 | | | веќе видена

По изборите, екс директорот на УБК и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков традиционално се појави на Ромскиот бал. Честа да ја круница ...
сите 9 | | | веќе видена

Телеграф.мк беше во посета на Зоолошката градина со цел да видиме во какви услови живеат животните Кој не верува какви се условите во Зоолошката градина во ...
сите 19 | | | веќе видена

„Се наоѓаме во една ситуација каде мора да се стабилизираат институциите без разлика на тоа што се случува“, истакна Александар Новаковски, поранешен ...
сите 16 | | | веќе видена

next