Репортер

Венчавката ретко може да мине без изненадувачки незгоди. Комбинацијата на возбудување и стрес, како и тоа што сите ваши пријатели и семејството ќе биде собрано ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска е роденден на Меланија Трамп, првата дама на САД. Таа во хороскоп е бик, а еден астролог тврди дека „нешто мрачно се случува“, со убавата Словенка. ...
сите 8 | | | веќе видена

Денешното 19. продолжение на конститутивната седница на Собранието, како и претходните, помина со реплики и контрареплики на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и на ...
сите 170 | | | веќе видена

Актуелната власт размислува и презема подготвителни активности за издавање на нова еврообврзница, во четвртиот квартал од годинава со цел да ги отплати ...
сите 11 | | | веќе видена

Попладнево задоцнив во едно кафуле во парк оти муабетот беше ем актуелен, ем многу многу интересен. И ете, кој доцни ќе заглави на улиците од оние де, ...
сите 91 | | | веќе видена

ДУИ како клучна партија во парламентарниот состав, е решена да се создаде ново парламентарно мнозинство, која ке го избере Г-дин Талат Џафери за претседател на ...
сите 57 | | | веќе видена

Милица Дабовиќ е една од добитничките на наградата „Дама на годината“, а на доделувањето одржано синоќа во Белград, поранешната кошаркарка се појави со фустан ...
сите 11 | | | веќе видена

Водителката Снежана Дакиќ и бизнисменот Владимир Микиќ од 2014 година, ги изненадија сите кога објавија дека се разведуваат, а недолго потоа Микиќ во јавноста ...
сите 7 | | | веќе видена

Северина Којиќ на 28 април ќе тргне на турнеја по САД, а уште непозната е кој во тој период ќе се грижи за нејзиниот син Александар. По логиката на работите, ...
сите 12 | | | веќе видена

Дека не се шегува во својата намера да ја донесе линијата во ред, Дара Бубамара докажа така што, за промена, сега пред сите ги покажа своите нозе, и сите ...
сите 85 | | | веќе видена

Откако Марија Шерифовиќ на својот Инстаграм профил објави дека во Белград ќе отвори одгледнувачница на кучиња, следеа еден дожд на лајкови и над десетина ...
сите 12 | | | веќе видена

Најбрз и најефикасен начин за излез од кризата е спроведување на предвремени парламентарни избори заедно со редовните локални избори каде што народот ќе одлучи ...
сите 142 | | | веќе видена

Дастон Халовеј од Еморија во Тексас дојде една вечер дома и во својот кревет покрај својата девојка затекна гол непознат маж. Повеќето луѓе веднаш би влегле во ...
сите 9 | | | веќе видена

next