Репортер

Триесетгодишен Неготинец измамил двајца охриѓани, ветувајќи им работа во Германија. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.К. (30) од Неготино поради ...
сите 16 | | | веќе видена

„Република Македонија ќе добие реформска Влада посветена на потребите на сите граѓани на Македонија и на перспективите кон ЕУ и НАТО. Веруваме дека сите ...
сите 183 | | | веќе видена

Дупки на таванот, оштетени тушеви и столчиња наместо лавабоа. Таква е сликата во касарната во Штип. Од фотографиите до кои дојде А1он може да се видат лошите ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Америка Доналд Трамп, покрај тоа што досега е најконтроверзниот американски претседател во историјата, го следи една занимливост – неговата ...
сите 5 | | | веќе видена

Како и што е најавено, Стоја во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, го замени Аца Лукас, кој отиде на турнеја, а сега пејачката ја објави својата прва слика од ...
сите 6 | | | веќе видена

Бошко Церовиќ кој во 2008 година зема кредит од 150.000 евра индексиран во швајцарски франци и отплати 135.000, а банката од него побара неверојатни 446.000 ...
сите 11 | | | веќе видена

Јулија Петерсон од Алабама и нејзината осумгодишна ќеркичка Елизабета, загинале во растојание од половина час, во два одвоени судари. Светските медиуми ...
сите 2 | | | веќе видена

Во март 2008 година Британија го шокираше случајот на прекрасната манекенка Кејти Пајпер, која Стефан Силвестри, по налог на нејзиниот тогашен дечко Дениј Линч ...
сите 2 | | | веќе видена

Утре не очекува претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утрото ќе биде студено со утрински температури од -3 до 4, а максималната температура од 12 ...
сите 270 | | | веќе видена

На 25 март 2017 година околу 8:00 часот при вршење на царинска контрола на граничниот премин Табановце на излез од Република Македонија Царинските инспектори ...
сите 30 | | | веќе видена

Не ги навредувајте Албанците, побара пратеникот на ДУИ, Џевад Адеми од Антонио Милошоски и од другите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. – Сè има граница, и клеветата, и ...
сите 44 | | | веќе видена

Пејачката Анабела Атијас се соочила во текот на животот со не така пријатни ситуации во својот живот. На неа тешко и падна кога нејзините родители Јадранка и ...
| | веќе видена

А, бе, Антонио, што не се убиеш, бе, јас не можам да замислам власт, пари, идеологии, партии, држави, нации, македонии, љубов и острастеност кон нив или ...
сите 2 | | | веќе видена

Никола Груевски го нема на официјалната листата на важни поканети гости на Конгресот на Европската Народна партија кој ќе се одржи на Малта. Груевски кој ...
сите 14 | | | веќе видена

На конгресот на Европската народна партија (ЕПП) кој се одржува в среда и четврток на Малта, делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од партискиот претседател ...
сите 91 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Очигледно колегата Шилегов ретко доаѓаше во Собрание и не ги знае доволно добро ...
сите 359 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 88 | | | веќе видена

next