Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија, Благоја Милевски, го објави нецелосниот список на играчи кои ќе патуваат на Европското првенство ...
сите 43 | | | веќе видена

ТАВ Македонија, со поддршка од локалните бизниси и угостители во земјава, донесе пет влијателни турски блогери на четиридневна туристичка посета на Македонија, ...
сите 16 | | | веќе видена

Фудбалските стручњаци со рокадите и продолжувањето на новите договори ги засенија фудбалерите кои се „големите риби“ на трансфер пазарот. И покрај ...
сите 14 | | | веќе видена

Меѓународниот теквондо турнир „Мали Зворник Опен 2017“ во Србија е следен предизвик за теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ Лескоец - Охрид. Охридските теквондисти ...
сите 2 | | | веќе видена

Во предлог-програмата на Владата доставена до Собранието, во делот за здравството, пишува дека веднаш ќе започнат подготовките за воведување бесплатно болничко ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вчера одржа работна средба со амбасадорите на земјите членки на Европската Унија во Република Македонија. ...
сите 50 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 31-годишно лице од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривични дела „неовластено производство и ...
сите 16 | | | веќе видена

Наградата за добрата и посветената работа и организираноста повеќе од пет години за Женскиот ракометен клуб Лихнид пристигна по завршување на сезоната, откако ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од најдобрите и најпознати светски вокали Стинг, во октомври гостува во Македонија. Тој ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“ на 15-ти октомври, ...
сите 50 | | | прочитана: 422 | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 52 годишно лице од Охрид и против правно лице кое се занимава со увоз и извоз поради постоење основи на сомнение за ...
сите 6 | | | веќе видена

next