Македонската фудбалери го одработија последниот тренинг во пресрет на контролниот натпревар против Белорусија. По победата во Лихтенштајн, во репрезентацијата ...
сите 79 | | | прочитана: 154 | веќе видена

СДСМ на прес конференција што ја одржа партискиот портпарол и пратеник Петре Шилегов најави дека е поднесена иницијатива до службите н Собранието за избор на ...
сите 265 | | | веќе видена

Се чини дека собраниската седница за избор на членови и претседател на Собраниската комисија за избори и именување ќе потрае подолго време, ако се суди според ...
сите 265 | | | веќе видена

Во ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ се одржа презентација на тема „Популаризација на воениот позив за служба во Армијата на Република Македонија“. Презентацијата беше ...
сите 6 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи ги информира работодавачите дека спроведува активности за утврдување и наплата на придонесите по службена должност, во случај кога ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќе од два часа во Охрид и околината не функционираат телефонските броеви кои се на Македонски телеком. Како што неофицијално дознаваме, причина е дефект на ...
сите 154 | | | веќе видена

Илјадници луѓе, вклучително и туристи, се евакуирани откако моќен циклон почна да се приближува кон северниот дел на Австралија. Австралиското Биро за ...
сите 23 | | | веќе видена

По триумфот во Вадуц против Лихтенштајн (3-0) во натпреварот од 5-то коло од квалификациите за СП 2018 во Русија, сениорскара репрезентација на Македонија ги ...
сите 79 | | | веќе видена

Несреќниот репрезентативец на Република Ирска, Симос Колман успешно е опериран после страотната повреда на дуелот со Велс во рамките од квалификациите за ...
сите 18 | | | веќе видена

Неизвесноста во натпреварите за титулата и за опстанокот во Првата лига продолжуваат по комплетирањето на третата рунда. Екипата на Струмица со тесна победа ...
сите 49 | | | веќе видена

next