Архива на вести за 19 Мај 2017

Кај луѓето кои боледуваат од цилекија, состојба од која се погодени еден процент од популацијата каде глутенот доведува до реакција во желудникот и ја спречува ...
сите 4 | | | веќе видена

Земјоделците, бизнис операторите и корисниците на ИПАРД кои ќе побараат кредити за финансирање на инвестицијата од неколку банки и штедилници, 50 проценти од ...
сите 13 | | | веќе видена

Фотографијата што вчера ја добивме од читателот, денес се повторува и од други наши читатели и од разни локации низ градот. Младите пекари и денес брзаат ...
сите 6 | | | веќе видена

Двајца вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање биле повикани на разговор во полициска станица, по што биле ослободени. Од МВР велат дека против ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонскиот миленик во Ѕвездите на Гранд, Ристе Ристески и оваа сезона се натпреварува во познатото музчико шоу. Откако претходната година немаше среќа, тој ...
сите 11 | | | веќе видена

Седумдесетгодишен маж од Македонија загинал во сообраќајка која се случила во селото Палја, кај Сурдулица, пренесува српски „Блиц“. Потпаролот на полицијата во ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ, Оливер Спасовски вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 обвини дека од ВМРО-ДПМНЕ го организирале упадот во Собранието на 27 април. Тој вели ...
сите 36 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствени, нови капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус. При тоа, со ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук пишува дека уште не е формирана Владата, а СДСМ според него без образ ги најавува манипулативните ...
сите 20 | | | веќе видена

Материјал кој апсорбира радио сигнали и специјални бои, всушност, го отежнува брзото откривање на тенкот во ноќни услови во инфрацрвениот спектар. Неименуван ...
| | веќе видена

До крајот на јуни ќе заврши целосната реконструкција и доградбата на зградата на Министерството за транспорт и врски и ќе почне вселувањето на вработените во ...
сите 96 | | | веќе видена

Тодоров потенцираше доколку локалните и парламентарните избори се одржат на ист ден граѓаните ќе може да се изјаснат за се што се случуваше изминатиов период, ...
сите 154 | | | веќе видена