Архива на вести за 19 Мај 2017

Поради актуелната политичка ситуација во земјава уште не се знае кој од политичките лидери ќе присуствува на состанокот на лидерите од државите во регионот во ...
сите 192 | | | веќе видена

Кина веќе со години наназад е позната како една од водечките земји во кои се произведува неквалитетна роба, но за жал некои работи и таму отишле премногу ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред точно 15 години, екипата на Кометал Ѓорче Петров го оствари најголемиот клупски успех во екипен спорт. На денешен ден, 19 мај, „кометалки“ ја направи ...
сите 13 | | | веќе видена

 Секој си има свој определен тип на кафе кој му е омилен, постојано го пие и ужива во него. А, тој тип на кафе може да одреди и какви сте по природа. Така на ...
сите 8 | | | веќе видена

-Не зборуваме за невработеност која административно се брише од агенција за вработување, туку намалување на невработеност како резултат на сериозно зголемување ...
сите 36 | | | веќе видена

МВР суспендира нови 15 припадници, кои на 27 април не дејствувале професионално за време на нападите врз пратениците во Собранието. Меѓу нив е и ...
сите 29 | | | веќе видена

СДСМ најави дека следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните.- Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги ...
сите 63 | | | веќе видена

Субвенциите за купување нови велосипеди и реконструкцијата и изградбата на нови патеки ги мотивираат граѓаните да почнат да го користат овој начин на градски ...
сите 19 | | | веќе видена