Пустината Сахара е прекриена од снежна прекривка по најголемото невреме кое ја зафати од кога се мери температурата. Како што јавуваат медиумите, причината е ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Италија е проценет на 25 мил. евра, а интерес за неговите услуги покажаа и калчо гигантите, Јувентус и Интер Актуелниот шампион на ...
сите 52 | | | веќе видена

Македонската храна е скриено богатство и заслужува поголемо внимание. Ова е насловот на блогот што го објави Лишаи Кауфер, пр косултант за храна и пијалаци, на ...
сите 20 | | | веќе видена

Филмот претставува епска приказна на човековото трагање по американскиот сон. Кени Велс, во очајната потрага по својата среќа, се здружува со геолог и заедно ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот Славчо Чадиев со неколкумина вработени во Општина Велес денеска однесоа хуманитарна помош за жителите од велешкото село С`лп. Помошта се однесе ...
сите 8 | | | веќе видена

Трансферот кој го најави поранешниот фудбалер на Депортиво, Барселона и Милан, ќе стане реалност само доколку официјалната понуда за офанзивниот играч за врска ...
сите 4 | | | веќе видена

Катица Јанева во случајот „Пуч“ можеше да избира помеѓу застапување на доказите обезбедени преку признанието на сега осудениот Ѕвонко Костовски, скајп ...
сите 323 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација со вчерашниот пораз од Норвешка во осминафиналето го заврши својот настап на Светското првенство во Франција. Избраниците ...
сите 42 | | | веќе видена

Девојките ширум светот го следат новиот тренд и носат кожнени каивчиња како ланчиња. Сепак, овој тренд е од многу одамна и има значење кое ќе ве шокира. Чокер ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако точите гориво на бензинска пумпа со самопослужување, тогаш веројатно правите вообичаена грешка, која им овозможува на криминалците доста едноставен и брз ...
сите 3 | | | веќе видена

Светот виде уште една голема сензација на Австралија опен. По елиминацијата на Новак Ѓоковиќ од Узбекистанецот Денис Истомин од турнирот беше елиминиран и ...
сите 203 | | | веќе видена

next