Канадскиот Универзитет Guelph спровел интересно истражување за моногамните односи, коешто покажало дека овој вид на однос всушност и не ви донесува среќен ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно е да си толку глупав за да продаваш дрога, но да ѝ заѕвониш на полицијата за да пријавиш дека некој ти ја украл дрогата која ја продаваш е веќе сосема ...
сите 4 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Алжир веќе не крие дека сака да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок Големиот ривал од англиската Премиер лига, ...
сите 15 | | | веќе видена

Геоглифот во Овче Поле во последните десетина години стана едно од најпознатите мистични места, не само во Македонија туку и пошироко. Од навидум обичен рид со ...
сите 2 | | | веќе видена

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традиционално ќе се одржи на Скопското Кале, и тоа од 7 до 12 август. Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, ...
сите 40 | | | веќе видена

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски говореше за партиските вработувања во Владата на Заев. Не е чудо што првата порака ...
сите 13 | | | веќе видена

Студентката која на училиште ја омаловажувале поради прекумерената тежина успеала да симне 40 килограми - но и да стане фитнес модел - па денес можат само да и ...
сите 8 | | | веќе видена

next