Архива на вести за 19 Мај 2017

Младиот Дамјан е добитник на Гран при на „International art festival“ во Анталија со што на Македонија и донесе уште една победа и уште еден огромен успех. На ...
сите 8 | | | веќе видена

Врвните автентични вина на Винарската визба „Тиквеш“ освоија вкупно 2 5 медали и признанија на трите престижни светски вински натпревари што се одржуваат оваа ...
сите 11 | | | веќе видена

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е најголем здравствен комплекс во Република Македонија, на површина од 17 хектари, кој се состои од 32 независни субјекти со ...
сите 142 | | | веќе видена

Google ја објави првата верзија на Android O со кој компанијата ќе се обиде да обезбеди непречено корисничко искуство со подобрувања во основни области како ...
сите 20 | | | веќе видена