Позитив

Пред два дена во посета на Битола престојуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, а меѓу другото ја посети и битолската Клиничка болница, која во меѓувреме ...
сите 55 | | | веќе видена

Теута Арифи нема да биде дел од новата влада. Иако, до последен момент се шпекулираше дека потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи ќе добие министерска функции, ...
сите 3 | | | веќе видена

Фондацијата на бизнисменот, Ванчо Чифлиганец изгради и донираше нова куќа на семејството Трајкови од радовишкото село Дедино чиј дом пред новогодишните ...
сите 8 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел разговорите на самитот на Г-7 за прашањето на климатските промени ги оцени како „незадоволителни“, пренесоа светските ...
сите 10 | | | веќе видена

Трамп соопшти дека конечната одлука на САД за тоа дали ќе останат во парискиот Договор за климата, може да се очекува следната недела. Ваквото негово ...
сите 50 | | | веќе видена

Зоран Заев е старо-новиот лидер на СДСМ. Вака одлучија седумстотината делегати на 22 Конгрес на партијата. На функцијата заменик претседател останува и Радмила ...
сите 149 | | | веќе видена

next