Позитив

Според информациите со кои располага тимот на проектот „Градење капацитети на организации за помош на лица со посебни потреби во Македонија“, во 2015 година ...
сите 29 | | | веќе видена

Со исклучување на осветлувањето на одредени локации во Скопје и Охрид утре по осми пат Македонија ќе се вклучи во одбележувањето на големата светска еколошка ...
сите 26 | | | веќе видена

Бајрам Елшани обвинет во случајот „Диво Насеље“ за случувања поврзани во кумановската населба Тоде Мендол пред судскиот совет на вчерашното рочиште изјавил ...
сите 14 | | | веќе видена

Генералниот потсекретар на Обединетите нации и Администратор на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Хелен Кларк, која е во дводневна посета на ...
сите 18 | | | веќе видена

Откако Скотланд Јард го открил идентитетот на мажот кој го изврши терористичкиот напад во Лондон, за „Guardian” веќе се јавила жена која тврдела дека станува ...
сите 15 | | | веќе видена

Потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејтат уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ преговарале и ги прифатиле скоро сите барања на ДУИ опфатени во албанската платформа. ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов ако сакаше да разговара со еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници за време на нивната недоамнешна посета на Македонија ...
сите 9 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска изјави дека неговата земја нема да прифати лекции за демократија од Турција. – Бугарија не им дели на другите лекции ...
сите 208 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави денеска дека терористичкиот напад крај парламентот во Лондон е напад врз целиот свет. Тој, сепак, ...
сите 314 | | | веќе видена

Европската Унија се оддалечува од Западен Балкан, а тоа се повеќе создава фрустрација меѓу тамошното население, вели идниот претседател на Генералното собрание ...
сите 65 | | | веќе видена

Возачот на турскиот амбасадор О.С. попладнево бил натепан пред Министерството за култура поради турското знаменце на службениот „мерцедедес“ на турската ...
сите 26 | | | веќе видена

Иднината на Македонија е во прашање, изјави денес во Брисел за „ Нова ТВ “ претседателот на Групата на либералите во Европскиот парламент Ги Верхофштад, ...
сите 21 | | | веќе видена

next