Дневник

По лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и Алијансата за Албанците предводена од Зијадин Села отстапи од албанската платформа во делот за целосната официјализација на ...
сите 10 | | | веќе видена

Италијанска лоби-група финансирана од Џорџ Сорос пропагира прочистување на новинарскиот јазик од сите референци за мигантите што би можеле да содржат негативна ...
| | веќе видена

Цариниците на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје откриле 100 грама хашиш во пратка што биле испратена од Словенија, информираат од Царинската управа. ...
сите 39 | | | веќе видена

Иако Македонија не помина со кандидатурата да биде еден од домаќините на Европското фудбалско првенство во 2020 година, кое ќе се игра во 13 земји на Стариот ...
| | веќе видена

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона не ги постигнува саканите резултати сезонава. Во Примера, каде што ја брани титулата првак, е зад лутиот ривал Реал ...
сите 85 | | | веќе видена

Денеска со почеток во 12 часот на меѓународниот Славјански универзитет „Гаврило Романович Державин“ во Свети Николе ќе одржат предавања претседателот на ...
сите 23 | | | веќе видена

next