Дневник

„На сите им ја честитам третата албанска држава во регионот“. Ова е првата реченица на поранешниот претседател на Собранието, Љубиша Георгиевски, прашан како ...
сите 18 | | | веќе видена

Нееднаквоста меѓу сиромашните и богатите, односно разликата во годишните приходи меѓу домаќинствата, меѓу најбогатите 20 отсто и најсиромашните 20 отсто, се ...
сите 17 | | | веќе видена

Половина од малите апарати за домаќинство што се продаваат на пазарите на Европската Унија не се безбедни за употреба и немаат ознаки за квалитет, стои во ...
| | веќе видена

Градоначалникот на Македонски Брод, Милосим Војнески (58), незаконски присвојувал нафта за општината, не ја контролирал потрошувачката на гориво за службени и ...
сите 36 | | | веќе видена

Kако публика, можете да понесете дома креативен импулс од танцот и да го примените во секојдневниот живот, стои во светската порака на кореографката Триша ...
сите 22 | | | веќе видена

Пет оперски претстави, три балетски, два рецитала и една детска претстава ќе бидат изведени на фестивалот Мајски оперски вечери, кој годинава одбележува две ...
сите 56 | | | веќе видена

next