Дневник

Британскиот таблоид „Дејли мејл“ ја обвини Србија дека ги третира мигрантите како заробеници од Втората светска војна, споредувајќи ја фотографијата на бегалци ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот британски амбасадор во Русија, сер Ендрју Вуд, кој бил ангажиран во амбасадата во Москва од 1995 до 2000 година, призна вчера дека тој го ...
сите 9 | | | веќе видена

Скопје и Охрид, односно езерските места, се најпосетуваните дестинации од домашните и странските туристи. Бројот на туристи што го посетиле главниот град во ...
сите 24 | | | веќе видена

Kомпанијата „Отекс“ е најголемиот даночен должник во државата. Оваа охридска фирма се најде на врвот на листата со должници, прва што Управата за јавни приходи ...
сите 44 | | | веќе видена

Македонците преклани изеле месо и месни преработки од странство тешки 135 милиони долари, а сме потрошиле уште 50,8 милиони долари да набавиме риба од надвор. ...
сите 2 | | | веќе видена

Палминото масло нема да биде забрането, а тоа нема да се случи с` додека дополнителните анализи не покажат дека има канцерогени својства, како што покажаа ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската централна банка (ЕЦБ) треба да почне да ја затега ултралабавата монетарна политика оваа година, рече германскиот министер за финансии Волфганг ...
сите 3 | | | веќе видена

next