Дневник

Kат од куќа изгорел во пожар што избувнал од запалена печка, вчера утрото во кичевското село Бачишта, пренесува МИА. Според Горан Соколески од Територијалната ...
сите 103 | | | веќе видена

Жена од демирхисарското село Прибилци била пронајдена мртва, информира МВР. Случајот во полицијата завчера го пријавил лекар од Здравствен дом во Демир Хисар. ...
сите 27 | | | веќе видена

Невообичаено ниските температури во последните денови го ставија на тест енергетскиот систем во земјава, но и во цела Европа. Леденостудениот ветер, арктичките ...
сите 94 | | | веќе видена

Осум луѓе во свои раце имаат имот колку и половина од светската популација и тоа ниво на нееднаквост би можело да ги разурне нашите општества, предупреди пред ...
сите 28 | | | веќе видена

Фиорентина пред своите гледачи во 20. коло од италијанската фудбалска Серија А го совлада актуелниот шампион и лидер Јувентус (2-1) и ја врати неизвесноста во ...
сите 45 | | | веќе видена

next