Дневник

„Македонски телеком“ во септември ќе подели дивиденда во износ од 20 милиони евра, колку што изнесува нето-добивката за 2016 година, соопшти компанијата на ...
сите 33 | | | веќе видена

Мнозинството граѓани во Република Македонија сметаат дека со изборите што се одржаа на 11 декември минатата година не се надминала политичката криза. Најголем ...
сите 45 | | | веќе видена

„Американци за даночни реформи“ (АТР), една од водечките конзервативни организации во САД, објави текст за истрагата што се врши за политичките злоупотреба на ...
сите 22 | | | веќе видена

Еден човек беше уапсен вчера во северниот белгиски град Антверпен откако сакал со автомобил да влета во толпа луѓе, принудувајќи ги пешаците да бегаат од патот ...
сите 27 | | | веќе видена

Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) неодамна најави тендер за својот проект „Врски меѓу заедниците“ (ЦЦ) во Белорусија, а главната цел на ...
сите 14 | | | веќе видена

Терористичката Исламска држава вчера презеде одговорност за крвавото терористичко крвопролевање во Вестминстер, во срцето на Лондон, потврдувајќи дека ...
сите 332 | | | веќе видена

Македонец бил фатен во шверц на 43.800 евра, вчера на граничниот премин Табановце, соопшти Царинската управа. Според Царината, осомничениот со автомобил со ...
сите 54 | | | веќе видена

Четворица гостиварци биле приведени завчера под сомнение дека во вторникот во близина на Бунец, Маврово, го нападнале, грабнале и ограбиле Метју О. Ј. (32) од ...
сите 26 | | | прочитана: 179 | веќе видена

Kина, Русија и сите земји членки на Европска Унија забранија увоз на месо од Бразил. Одлуката доаѓа по скандалот што излезе деновиве со подмитување официјални ...
сите 31 | | | веќе видена

Саудиска Арабија с` повеќе ја губи контролата врз големите нафтени пазари на кои порано имаше доминација со оглед на големото намалување на производството, што ...
сите 10 | | | веќе видена

next