Дневник

Трезористот Бобан С. (40), кој е осомничен за милионската кражба во НЛБ банка побарал да се спогоди со Обвинителството и со признание на вина да добие помала ...
сите 19 | | | веќе видена

Во мојата канцеларија намалувањето на нови предмети е 95 отсто. Во изминатите 6-7 години примав просечно месечно по 400-500 предмети. Оваа година, од Нова ...
сите 2 | | | веќе видена

Договорот за ТТП беше склучен во февруари минатата година по седумгодишни сложени преговори. По повлекувањето на САД, во него останаа Австралија, Брунеј, ...
сите 53 | | | веќе видена

Меѓу регистрираните компании на островот кој има 430.000 жители се и „Баугес“, „Тотал“, БАСФ, ИKЕА, БМВ, БАСФ, Дојче банк, „Пума“, „Мерк“, „Бош“ и „ЈП Морган“. ...
сите 19 | | | веќе видена

Велика Британија е дел од Европската инвестициска банка, Европскиот инвестициски фонд и разни други институции, а само во ЕИБ има удел од 16 отсто, односно ...
сите 7 | | | веќе видена

По четиридневната екстремна посетеност, која секојдневно наликуваше на фудбалска навивачка еуфорија, вчера попладне во 17 часот заврши Саемот на книгата во ...
сите 10 | | | веќе видена

next