Дневник

Скопски камионџија и сопственик на фабрика за мебел од Дебар се осудени на вкупно 18 години затвор за шверц на над 2,3 тони марихуана, пред три години во ...
сите 20 | | | веќе видена

Германска компанија донела одлука за инвестиција во земјава, а наскоро ќе се гради и нов рудник за јаглен со 1.000 вработувања - најави Никола Груевски, лидер ...
сите 11 | | | веќе видена

Kопитата, кожите, влакната, но и внатрешните органи што остануваат од колењето на животните за кратко време наместо да се фрлаат по депонии како досега, ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Надворешните температури можеби не се доволно високи за да посегнете по омиленото слатко летно задоволство - сладоледот. Но тоа не значи дека не треба да ...
| | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на вчерашната средба со претседателот Ѓорге Иванов му предочил дека постои зголемена свест меѓу државите членки на ЕУ ...
сите 80 | | | веќе видена

Тетовец пронашол рачна бомба на улица, па ја однел во полицијата, информираа од МВР. Според полицијата, Д.А. (51) завчера околу 17.20 часот на раскрсницата од ...
| | веќе видена

Kумановец го хакирал компјутерскиот систем на една транспортна фирма, па возниот парк бил во застој, информираа од МВР. Станува збор В.Н. против кого е ...
| | веќе видена

Прилепчанецот О.И.(40) е осомничен дека силувал 14-годишно девојче, информираа од МВР. Според полицијата, осомничениот бил другар на братот на девојчето, па ...
сите 42 | | | прочитана: 177 | веќе видена

next