Дневник

Стареењето на населението, намалувањето на стапката на наталитетот и пренаселеноста ќе бидат едни од најголемите проблеми со кои ќе се соочи нашата планета до ...
сите 6 | | | веќе видена

Актуелниот претседател на Европскиот совет и поранешен полски премиер, Доналд Туск, истакна дека во средата бил подложен на политичко испитување пред судот во ...
сите 9 | | | веќе видена

Најмалку тројца луѓе го загубија животот, а повеќе од 40 се повредени на протестите во средата во повеќе градови во Венецуела, наречени мајка на сите протести ...
сите 80 | | | веќе видена

Бугарија се соочува со странски интервенции во внатрешното уредување, слично како и Македонија, а Балканот е с` поочигледна темпирана бомба, предупредуваат ...
сите 32 | | | веќе видена

Мандатот за формирање влада нема да биде врачен с` додека правните и политичките пречки не бидат отстранети, порача вчера македонскиот претседател Ѓорге Иванов ...
сите 28 | | | веќе видена

Kуманово не успеа да го освои пехарот во регионалната кошаркарска БИБЛ-лига откако и на реваншот од финалето во ова натпреварување пред своите гледачи загуби ...
сите 2 | | | веќе видена

Натпреварот на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт (1-1) е единствениот од четирите вчерашни (21.05 ч) реванш-мечеви во четврт-финалето од ...
сите 78 | | | веќе видена

next