Дневник

Несфатливо е дека еден еврокомесар можеше да си дозволи да дојде во Македонија со така неподготвен протокол како завчерашниот на Јоханес Хан. Ако тој смета ...
сите 14 | | | прочитана: 246 | веќе видена

По средбата со еврокомесарот Јоханес Хан и тројката европратеници, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тие ќе ги отстранат сите пречки што претседателот ...
сите 263 | | | веќе видена

И по вчерашната координација кај претседавачот со конститутивната седница Трајко Вељаноски, партиските претставници на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, СДСМ, Оливер ...
сите 263 | | | веќе видена

- Пораките на еврокомесарот и европските пратеници се јасни. Се договоривме дека процесите мора да бидат забрзани. Секој ден е изгубен за Македонија, за сите ...
сите 263 | | | веќе видена

Технолошките гиганти „Фејсбук“ и „Гугл“ ќе ја продолжат својата доминација на глобалниот дигитален рекламниот пазар и оваа година, покажуваат новите податоци. ...
сите 54 | | | веќе видена

Сите заинтересирани невработени лица, но и компании што имаат потреба од отворање нови работни места можат да се пријават за мерката „Обука на работно место со ...
сите 38 | | | веќе видена

Австриската влада постигна договор за воведување можност за забрана за водење странски предизборни кампањи на територијата на Австрија, што медиумите го ...
сите 166 | | | веќе видена

next