Дневник

ЈП „Македонски шуми“ почна со електронско следење на дрвната маса, од шума до крајниот потрошувач. За таа цел е набавен најсовремен софтвер, како и 300 мобилни ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на САД во првиот ден работен потпиша декрет со кој нареди повлекување на земјата од спогодбата за Тихоокеанско партнерство (ТПП). Во договорот се ...
сите 28 | | | веќе видена

Неколку големи меѓународни организации за слободата на медиумите побараа вчера отфрлање на обвиненијата за шестмина новинари уапсени во протестите во Вашингтон ...
сите 2 | | | веќе видена

Новообјавена студија за мигрантите во Австрија открива дека иако мнозинството се продемократски, многумина мислат дека Австријците живеат премногу либерално и ...
сите 43 | | | веќе видена

Грција нема да прифати дополнителни мерки за намалување на трошоците и дополнителни заштеди по истекот на третата спасувачка програма за земјата во 2019 ...
сите 27 | | | веќе видена

Соња Христовска Угриновска Општа забрана за греење на јаглен, забрана за греење на дрва во областите со централно затоплување, задолжително поврзување на ...
сите 11 | | | веќе видена

Организацискиот одбор за прослава на Водици во Гостивар парите што беа собрани од доброволните прилози на граѓаните ги донира во изградбата на манастирот ...
сите 2 | | | веќе видена

Новиот македонски игран филм „Kога денот немаше име“ на Теона Стругар Митевска ќе учествува на 67. меѓународен филмски фестивал во Берлин, најавија вчера ...
сите 12 | | | веќе видена

next