Дневник

Скопјанец силувал 13-годишно момче, завчера во близина на Старата скопска чаршија во Скопје. Според полицијата, случајот во полиција го пријавил М.Х.(39), ...
сите 8 | | | веќе видена

Берлин во вторникот го повика турскиот амбасадор на разговор за да протестира за апсењето на Дениз Јуџел, дописникот на германски „Велт“ во Турција, со што ...
сите 47 | | | веќе видена

Италијанскиот претседател Серџо Матарела делумно помилува поранешна агентка на ЦИА за учеството во грабнувањето на египетскиот исламистички верски лидер Абу ...
| | веќе видена

next