Дневник

Српската министерка за правда, Нела Kубуровиќ, вчера порача дека Србија нема да се откаже од барањето за екстрадиција на Рамуш Харадинај, еден од поранешните ...
сите 6 | | | веќе видена

Два автомобила на скопјанец од населбата Kарпош и возило на жител од село Студеничани биле опожарени вчера ноќта, информира полицијата. Истрагата утврдила дека ...
сите 101 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Kраткиот игран филм „Брат за еден ден“ на режисерот Стојан Вујичиќ, кој е финансиски поддржан од Агенцијата за филм, ќе биде прикажан во официјалната ...
сите 113 | | | веќе видена

Поради многу ниските температури, Јавното претпријатие „Kомунална хигиена“ информира дека нема да врши заловување на бездомни животни на територијата на ...
сите 52 | | | веќе видена

next