Дневник

Со промоција на проектот „Ние сме љубов“ денеска во 15 часот битолската Народна и универзитетска библиотека „Св. Kлимент Охридски“ почнува со програмата за ...
сите 10 | | | веќе видена

Имам убави спомени за Струшките вечери на поезијата од 1972 година и мојата посета на Скопје потоа, како и во една друга прилика, десет години подоцна. Радосен ...
сите 70 | | | веќе видена

Четворица малолетници се осомничени дека фрлиле молотови коктели во Музејот на албанската азбука пред две недели во Битола, информира МВР. Станува збор за ...
сите 47 | | | веќе видена

Разбојник со нож во рацете ограбил бензинска пумпа, вчера во скопската населба Ченто, информира МВР. Разбојништвото се случило околу 2.15 часот на улицата ...
сите 54 | | | веќе видена

Бугарски државјанин бил фатен во шверц на лекови, деновиве на граничниот премин Деве Баир, информира Царинската управа. Шверцерот со автомобил се пријавил за ...
сите 54 | | | веќе видена

Деветмина илегалци од Авганистан биле откриени во камион што превезувал стока од Турција, информира Царинската управа. Според Царината, мигрантите биле ...
сите 40 | | | веќе видена

Автомобил на скопјанец бил запален, завчера во населбата Бутел, информира МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 3.40 часот на улицата Лазо Москов. ...
сите 48 | | | веќе видена

„Лукоил“ ја заврши реорганизација на мрежата на бензински станици во европските земји што ja спроведе во 2015-2016 година со цел да се сконцентрира на активите ...
сите 24 | | | веќе видена

Градоначалникот на општината Ѓорче Петров, Сокол Митровски, и директорката на градинката „Росица“, Ана Серафимовска, доделија 200 пакети со основни прехранбени ...
сите 15 | | | веќе видена

next