Дневник

Актуелниот германски ракометен првак Рајн Некар Ловен оствари победа на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите на гостувањето кај тимот од ...
сите 40 | | | веќе видена

Меѓу осумте одиграни пријателски фудбалски натпревари во првиот ден од репрезентативната недела најголемото внимание го привлече дуелот на актуелниот светски ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски претставник во регионалната БИБЛ-лига, Kуманово, загуби во првиот полуфинален натпревар на гостувањето кај косовскиот Пеќ 83-79 ...
сите 41 | | | веќе видена

Несфатливо е дека еден еврокомесар можеше да си дозволи да дојде во Македонија со така неподготвен протокол како завчерашниот на Јоханес Хан. Ако тој смета ...
сите 246 | | | прочитана: 245 | веќе видена

По средбата со еврокомесарот Јоханес Хан и тројката европратеници, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тие ќе ги отстранат сите пречки што претседателот ...
сите 336 | | | веќе видена

И по вчерашната координација кај претседавачот со конститутивната седница Трајко Вељаноски, партиските претставници на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, СДСМ, Оливер ...
сите 534 | | | веќе видена

- Пораките на еврокомесарот и европските пратеници се јасни. Се договоривме дека процесите мора да бидат забрзани. Секој ден е изгубен за Македонија, за сите ...
сите 534 | | | веќе видена

Технолошките гиганти „Фејсбук“ и „Гугл“ ќе ја продолжат својата доминација на глобалниот дигитален рекламниот пазар и оваа година, покажуваат новите податоци. ...
сите 62 | | | веќе видена

next