Дневник

Британската јавност во октомври првпат ќе види девет оригинални средновековни теракотни икони од Виничкото кале, со кои Македонија, покрај Франција и Велика ...
сите 6 | | | веќе видена

Со ретроспективна изложба на цртежи од Душан Герзиќ-Гера, концерт во чест на Дејвид Боуви, поетски перформанс, филм, торта, дружење и отворање на урбаната ...
сите 3 | | | веќе видена

Хидроелектраните „Шпилје“ и „Глобочица“, кои се дел од Хидроенергетскиот слив (ХЕС) „Црн Дрим“, минатата година произвеле 588 милиони киловат-часови електрична ...
сите 14 | | | веќе видена

Српската министерка за правда, Нела Kубуровиќ, вчера порача дека Србија нема да се откаже од барањето за екстрадиција на Рамуш Харадинај, еден од поранешните ...
сите 76 | | | веќе видена

Разбојник од Kуманово бил уапсен деновиве откако истрагата утврдила дека во ноември лани нападнал 64-годишна жена од Kавадарци и ја ограбил. Станува збор за ...
| | веќе видена

Два автомобила на скопјанец од населбата Kарпош и возило на жител од село Студеничани биле опожарени вчера ноќта, информира полицијата. Истрагата утврдила дека ...
сите 28 | | | прочитана: 311 | веќе видена

next