Дневник

Можноста за постоење на тајната соба во Тутанкамовата гробница не престанува да привлекува внимание, предизвикувајќи спротивставени мислења на научниците. Дали ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако албанските политички партии инсистираат на постигнувањето економска рамноправност, односно на пропорционална и „рамковна“ распределба на буџетските пари на ...
сите 7 | | | веќе видена

Отворен фронт на јавна сцена се води меѓу функционерите на ДУИ поделени во два табора, во зависност дали се за влада со ВМРО-ДПМНЕ или со СДСМ. Ова навестува ...
сите 32 | | | веќе видена

Kочанец бил пронајден мртов, вчера во подрум од зграда во Kочани, информира Основното јавно обвинителство. - Утринава во подрумските простории на зградата во ...
сите 35 | | | веќе видена

Српски државјанин бил пронајден мртов во камион, завчера во скопско Визбегово, информираа од МВР. Станува збор за Н.Ј. (37), чие тело било откриено околу 7.30 ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонски филм „Kога денот немаше име“ во режија на Теона Стругар-Митевска завчеравечер имаше светска премира на 67. издание на Берлинскиот филмски фестивал. ...
сите 22 | | | веќе видена

Дека за среќа е потребно малку, само една паричка, силно веруваат Арманд Вељан и македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, сопственици на ...
| | веќе видена

next