Дневник

Германската канцеларка Ангела Меркел во говор против подемот на популизмот предупреди дека Германците не треба да ја земаат слободата здраво за готово, ...
сите 56 | | | веќе видена

Од почетокот на воената интервенција на саудиска коалицијата во Јемен во име на нејзиниот соборен претседател убиени се најмалку 4.125 цивили, од кои повеќето ...
сите 10 | | | веќе видена

Тетовецот Ф.С. (41) бил претепан од поголема група насилници, завчера во Тетово, информира МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 21.15 часот, на ...
сите 17 | | | веќе видена

Двајца разбојници ограбиле скопјанка на улица, завчера во центарот на Скопје. Според полицијата, разбојништвото се случило околу 17.30 часот на улицата Мирче ...
сите 38 | | | веќе видена

Kат од куќа изгорел во пожар што избувнал од запалена печка, вчера утрото во кичевското село Бачишта, пренесува МИА. Според Горан Соколески од Територијалната ...
сите 51 | | | веќе видена

Жена од демирхисарското село Прибилци била пронајдена мртва, информира МВР. Случајот во полицијата завчера го пријавил лекар од Здравствен дом во Демир Хисар. ...
сите 103 | | | веќе видена

Невообичаено ниските температури во последните денови го ставија на тест енергетскиот систем во земјава, но и во цела Европа. Леденостудениот ветер, арктичките ...
сите 22 | | | веќе видена

next