Дневник

Нашето културно наследство не ни припаѓа исклучиво нам, туку е наследство на целото човештво, порача грчкиот премиер Алексис Ципрас во вчерашното обраќање во ...
сите 22 | | | веќе видена

Скопјанецот П.А.(50) со вжештена маша ја тепал својата мајка, информира МВР. Против насилникот е поднесена кривична пријава за убиство во обид бидејќи ...
сите 13 | | | прочитана: 250 | веќе видена

Тетовецот В.С. (29) е осомничен дека запалил автомобил на сограѓанин, информира МВР. Против осомничениот е поднесена кривична пријава за предизвикување општа ...
сите 9 | | | веќе видена

Скопјанец со нож го избол својот брат, завчера во село Визбегово, информира МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 22 часот во домот на М.Ц. (35), ...
сите 9 | | | веќе видена

Измами, закани за објавување порнографски снимки и уцени с` почесто се шират преку социјалните мрежи на „Фејсбук“, „Твитер“ или „Инстаграм“, а жртви од ...
сите 22 | | | веќе видена

Европската комисија изминатиот период ги прекрши сите правила и морални обврски за немешање во внатрешнополитичките односи во која било држава, вклучително и ...
сите 7 | | | веќе видена

Ветерниот парк „Богданци“ е најисплатливата инвестиција досега, а компанијата веќе е подготвена за реализација на втората фаза од проектот, вели генералниот ...
сите 21 | | | веќе видена

Остана градежниот шут на аголот меѓу улиците Никола Kарев, попозната како пластичарска улица, и Сауилова по уривањето на дивоградбата што го изврши Општина ...
сите 5 | | | веќе видена

Заедничка изложба на „Современ романски иконопис“ на Православниот богословски факултет „Свети Kлимент Охридски“ од Скопје и Православниот богословски факултет ...
сите 14 | | | веќе видена

next