Дневник

Луис ван Гал, кој лани предвреме го напушти првото столче на тренерската клупа кај Манчестер јунајтед, пред финалето од фудбалската Лига Европа, закажано за в ...
сите 129 | | | веќе видена

На 60,9 отсто од Македонците, или на 348.835 домаќинства во земјава месечните приходи лани не им стигнувале за да ги задоволат основните животни потреби. Ова ...
сите 38 | | | веќе видена

На редовниот брифинг во руското МНР одржан во четвртокот, портпаролката Марија Захарова се осврнала и на состојбата во Македонија. Притоа таа нотирала дека ...
сите 19 | | | веќе видена

Додека албанските лобисти во САД и албанските политичари во регионот лицитираат со високи проценти на албанското малцинство во Македонија, Социјалдемократскиот ...
сите 33 | | | веќе видена

Kое е значењето на презимето Трпчески? - Трпение. Навистина?! Прекрасно!!! Ваков дијалог водат двајца уметници, едниот жива легенда, другиот со тенденција да ...
сите 116 | | | веќе видена

Детскиот хор „Фалсето“ в сабота напладне во Македонската опера и балет премиерно ќе ја одигра детската оперета „Пролетна приказна“ од композиторот Стојан ...
сите 10 | | | веќе видена

Сендвичарница во скопско Тафталиџе била ограбена вчера, а разбојникот го нападнал и вработениот, информираа во МВР. Според полицијата, разбојничката кражба се ...
сите 19 | | | веќе видена

Жител на кичевското село Горно Строгомиште со нож го пробол зетот завчера во Зајас, мислејќи дека тој е виновен оти неговата сестра завршила на лекување на ...
сите 10 | | | веќе видена

next