Дневник

Еден човек беше уапсен вчера во северниот белгиски град Антверпен откако сакал со автомобил да влета во толпа луѓе, принудувајќи ги пешаците да бегаат од патот ...
сите 40 | | | веќе видена

Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) неодамна најави тендер за својот проект „Врски меѓу заедниците“ (ЦЦ) во Белорусија, а главната цел на ...
сите 20 | | | веќе видена

Терористичката Исламска држава вчера презеде одговорност за крвавото терористичко крвопролевање во Вестминстер, во срцето на Лондон, потврдувајќи дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Четворица гостиварци биле приведени завчера под сомнение дека во вторникот во близина на Бунец, Маврово, го нападнале, грабнале и ограбиле Метју О. Ј. (32) од ...
сите 4 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Kина, Русија и сите земји членки на Европска Унија забранија увоз на месо од Бразил. Одлуката доаѓа по скандалот што излезе деновиве со подмитување официјални ...
сите 22 | | | веќе видена

Саудиска Арабија с` повеќе ја губи контролата врз големите нафтени пазари на кои порано имаше доминација со оглед на големото намалување на производството, што ...
сите 14 | | | веќе видена

Актуелниот германски ракометен првак Рајн Некар Ловен оствари победа на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите на гостувањето кај тимот од ...
сите 57 | | | веќе видена

Меѓу осумте одиграни пријателски фудбалски натпревари во првиот ден од репрезентативната недела најголемото внимание го привлече дуелот на актуелниот светски ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски претставник во регионалната БИБЛ-лига, Kуманово, загуби во првиот полуфинален натпревар на гостувањето кај косовскиот Пеќ 83-79 ...
сите 21 | | | веќе видена

next