Дневник

„Балкан енерџи груп“ продолжува со ревитализација на главниот топловод на потегот зад Народната банка до трговскиот центар „Веро центар“, поради што ќе биде ...
сите 22 | | | веќе видена

Изложбата „Македонија и Македонците во Првата светска војна“, што ја подготвија Воениот музеј и Државниот архив на Македонија, од средата е поставена во ...
сите 17 | | | веќе видена

Долгометражниот филм „Насоки“ на бугарскиот режисер Стефан Kомандарев, бугарско-германско-македонска копродукција, денеска ќе биде премиерно прикажан на 70. ...
сите 25 | | | веќе видена

Индија стана држава со најголем број жители, утврдил американскиот демограф и предизвика шок кај колегите од целиот свет. Ји Фуксиан, академик од Универзитетот ...
сите 35 | | | веќе видена

Децата на еден Португалец, кој оваа година полни 101 година, решиле да ги искористат сите правни средства за да го поништат бракот кој нивниот татко го склучил ...
сите 10 | | | веќе видена

Истражување на група науЧници во САД Редовното консумирање јаткасти плодови, како бадеми или ореви, повеќе од 40 отсто го намалува ризикот од повторна појава ...
сите 10 | | | веќе видена

next