Дневник

Хрватскиот првак Загреб во последниот меч од лигашкиот дел во регионалната машка ракометна СЕХА-лига пред своите гледачи загуби од белорсукиот Мешков Брест ...
сите 56 | | | веќе видена

Српските разузнавачки служби будно ја следат работата на новата и во јавноста речиси непозната терористичка организација на косовските Албанци, „Око на ...
сите 6 | | | веќе видена

Бриселските шефови коваат заговор за торпедирање на стратегијата за брегзит на британската премиерка Тереза Меј со необичен чин кој и ним ќе им нанесе штета, ...
сите 31 | | | веќе видена

Москва може да ја поништи одлуката за признавање на документите на самопрогласените ДНР и ЛНР ако Kиев во целост ја исполни договорот од Минск, изјави ...
сите 20 | | | веќе видена

Сад се согласија да не ги повторуваат тврдењата дека американската разузнавачка агенција го прислушувала американскиот претседател Доналд Трамп во периодот ...
сите 201 | | | веќе видена

Kога „Фабрика Италијана аутомобили“ од Торино најави дека ќе ја премести централата на холдингот од Италија во Холандија, илјадници Италијанци останаа ...
сите 65 | | | веќе видена

Прометот со платежни картички за десет години во земјава е зголемен неверојатни 13 пати, покажува статистиката на Народната банка. Така, Mакедонците со ...
сите 115 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, ќе мора да ги предаде своите имејл-пораки, телефонски записи и други видови комуникации во текот на истрагата ...
сите 8 | | | веќе видена

Двојно поголем број вработени Албанци, за речиси десет процени, а опаднат број на етничките Македонци во државните служби, е трендот забележан во последната ...
сите 28 | | | веќе видена

next