Дневник

Стружанецот Н.М. (33) е осомничен дека украл радиокасетофон од автомобил, информира МВР. Против него е поднесена кривична пријава за тешка кражба. Kражбата ја ...
сите 39 | | | веќе видена

Разбојник вооружен со пиштол ограбил казино во Скопје и украл околу 30.000 денари. Според полицијата, разбојништвото се случило завчера во 8.50 часот во казино ...
сите 26 | | | веќе видена

Двајца разбојници украле околу 34.000 денари од обложувачница во Прилеп, информира полицијата. Истрагата утврдила дека разбојништвото се случило завчера во ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонски државјанин бил фатен во обид да прошверцува 18 литри домашна ракија, информира царинската управа. Ракијата била откриена во камионот на шверцерот ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонскиот државјанин Б.И. (34) е осуден на 4 години затвор и трајно протерување од Данска откако беше обвинет дека сексуално напаствувал 22 жени во ...
сите 9 | | | прочитана: 162 | веќе видена

Kомпании од областите ИТ и здравство од Измир се заинтересирани за инвестиции во Македонија. Претставници на речиси 20 фирми од Измирската трговска комора од ...
сите 28 | | | веќе видена

Европската Унија годишно губи речиси 82 милијарди евра како резултат на трговија со фалсификувана стока, покажува последното истражување на ЕУ. Од земјите ...
сите 3 | | | веќе видена

next