Не стивнуваат реакциите околу реконструкцијата на Али пашината џамија. Иако градежните активности започнаа пред нешто повеќе од еден месец, деновиве на ...
сите 7 | | | веќе видена

Нова парфимерија во градов. Брендот Лорис стигна и во Охрид. Околу 450 копии на оригиналните парфеми, спакувани во идентично шише можат да се купат сега и кај ...
| | веќе видена

На охридскиот плоштад се сретна соучениците од некогашното економско училиште Мите Богоески. Средбата е јубилејна и се одбележуваат 55 години од завршувањето ...
| | веќе видена

Aндреа Бeкали менаџер во американска информатичката компанија ИКАН ја нагласува потребата луѓето активно да се вклучуваат во управувањето и развојот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара од членките на НАТО на денешниот самит да посветат поголемо вниманиево борбата против тероризмот и миграцијата, ...
сите 296 | | | веќе видена

До крајот на неделава, најоптимистички утре, се очекува мандаторот Зоран Заев да го достави предлогот за Влада во Собранието. Засега неизвесно е учеството на ...
сите 271 | | | веќе видена

Корисниците на Македонски Телеком коишто имаа прекин на услугите во вторникот, како последица на невремето, во јуни ќе добијат бесплатни услуги и содржини како ...
сите 27 | | | веќе видена

На кеј “Македонија” од левата страна засадена беше палма на јавна површина која се наоѓа помеѓу тротоарот и колективното домување поставено долж кејот. Поминаа ...
сите 4 | | | веќе видена

ПО ПОВОД 25-ТИ МАЈ ДЕН НА МЛАДОСТА И РОДЕНДЕН НА ДРУГАРОТ ЈОСИП БРОЗ ТИТО(1892-2017 ГОДИНА)125 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ ОД РАЃАЊЕТО,ДЕНЕС ЧЕТВРТОК 25.05.2017 ...
сите 17 | | | веќе видена

Празникот Вознесение Христово се празнува во спомен на вознесувањето на Исус Христос на небото. Четириесеттиот ден по Воскресението Исус за последен пат им се ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и мандатар за новата Влада посакува во 2018 година да се отвори датум за почеток на преговори за пристапување кон ЕУ. Тој во Брисел ...
сите 35 | | | веќе видена

next