Мама 365

Сигурно познавате некое семејство во кое се раѓаат само машки деца. Мислите дека тоа е случајност? Истражувањата велат дека не е! Според доктор Кори Гелатил од ...
сите 11 | | | веќе видена

Совшена комбинација на вкусови од тропски овошја во која можете да уживате во долгите топли денови. Потребни состојки: 2 банани 1 и ½ чаши кокосово млеко 3 ...
сите 6 | | | веќе видена

Постојат голем број на научни докази кои покажуваат дека луѓето од различни здравствени состојби во диетите мора да имаат различен внес на одредени калории за ...
сите 11 | | | веќе видена

Според една од најновите студии објавени во публикацијата British Journal of Psychology, да се биде добар и љубезен е всушност една од најсекси особините кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето е неподносливо жешко без да се чувствувате ...
сите 8 | | | веќе видена

За комарците некои луѓе се неодоливи, што понекогаш може и сами да забележите. Така во групата луѓе, едни ќе се жалат од нив, а други нема да гизабележат ...
сите 14 | | | веќе видена

Едноставен и вкусен начин да постигнете целосна детоксификација на организмот, пиејќи напиток од краставица и лимета кој ќе ве освежува секое утро. Состојки: ½ ...
сите 6 | | | веќе видена

next