Алфа ТВ

Проблеми во реконструкцијата на стадионот за купот на УЕФА нема, вели директор на Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор, Цветко ...
сите 94 | | | веќе видена

Оние кои мислат дека можат да ја измамат Турција, велејќи дека ќе си го земат назад оружјето дадено на оваа терористичка организација, ќе сфатат дека на крајот ...
сите 64 | | | веќе видена

Во ист ден во скопската населба Ѓорче Петров биле отруени 3 кучиња и едно во Аеродром. Жителите на овие скопски наслеби велат дека ова е грозоморен чин, ...
сите 3 | | | веќе видена

Тетово е претворено во градилиште.Локалните власти започнуваат проекти, кои се влечат со месеци. Тетово е претворено во градилиште.Локалните власти ...
сите 2 | | | веќе видена

Сценската икона,легендарната музичка дива Тереза Кесовија која во осмата деценија од животот се уште зрачи со својата харизма и неверојатна енергија,ја отвори ...
сите 35 | | | веќе видена

Од Обвинителството информираат дека во настаните повредено било уште едно лице. Тоа е хоспитализирано и врз него била извршена хируршка интервенција. Крвав ...
сите 59 | | | прочитана: 1419 | веќе видена

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолонаследникот, принцот Чарлс и покојната принцеза Дијана, призна денеска дека во еден период размислувал да се ...
сите 28 | | | веќе видена

По средбите ќе се одржи тематска седница на Владата на Република Македонија посеветена на итните реформски приоритети за евро-атланските интеграции на којашто ...
сите 112 | | | веќе видена

Најмалку шест лица, од кои две деца се повредени откако жена со автомобил удри во насобраниот народ пред спортскиот центар „Вестгект“ во Њукасл, каде се ...
сите 155 | | | прочитана: 301 | веќе видена

Цистерна со нафта се преврти и се запали на автопат во Пакистан при што загинаа 123 луѓе, а над сто се повредени. Цистерна со нафта се преврти и се запали на ...
сите 35 | | | веќе видена

next