Алфа ТВ

Воопшто не се разгледува прашањето за враќање на нивото на односите меѓу ЕУ и Турција, кое постоеше пред превратот и сите внатрешни случувања во земјата. ЕУ ...
сите 36 | | | веќе видена

Освен со оваа европска двојка, Груевски и делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во текот на утрешниот ден ќе оствари средба и со високата претставничка за надворешна и ...
сите 318 | | | веќе видена

Со тоа ќе биде расчистена една од главните мистерии која во моментот се истражува за поврзаноста на екипата на Трамп со претседателот на Русија, Владимир ...
сите 90 | | | веќе видена

Годинешниот говор на кралицата по многу работи е поинаков од сите претходни, од надворешниот декор, кој првпат е изменет по 1974 година, па до политичките ...
сите 77 | | | веќе видена

Според претседателот на Владата на Белгија, Телото за проценка на ситуацијата (ОЦАМ) заклучило да се задржи третото ниво на опасност од тероризам во целта ...
сите 91 | | | прочитана: 1080 | веќе видена

Федералниот обвинител на Белгија, Ерик ван дер Сипт на денешната прес-конференција во Брисел соопшти детали од вечрашниот терористички напад на Централната ...
сите 91 | | | веќе видена

Анонимни извори на весникот, навеле дека сите партии постигнале согласност за Кипар, но Ципрас не добил поддршка од опозицијата за договорот на неговата Влада ...
сите 32 | | | веќе видена

Според извршната директорка на GS1 Македонија, Слаѓана Милутиновиќ, онлајн продажбата може да се забрза само со воведување на пејпал кој се смета за посигурен ...
сите 33 | | | веќе видена

Дури седум отсто од граѓаните на САД сметаат дека чоколадното млеко се молзи од кафени крави, покажува онлајн истражувањето на Американскиот млечен центар. ...
сите 20 | | | веќе видена

next