Алфа ТВ

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во светот на магазинот „Форбс“, откако за една година неговото ...
сите 65 | | | веќе видена

Најмалку 13 лица се убиени, а 33 се ранети вчера во напад со автомобил-бомба во шиитски регион на ирачкиот главен град Багдад, изјавија силите за безбедност, ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на САД размислува да воведе сеопфатни санкции против Северна Кореја со цел да одговори на заканата од нејзината нуклеарна и ракетна програма, изјавил ...
сите 40 | | | веќе видена

Во пошта во Атина вчера биле откриени и конфискувани нови осум сомнителни пакети со експлозивен материјал, кои биле наменети за претседателот на Еврогрупата, ...
сите 21 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Францускиот министер за внатрешни работи Бруно ле Ру ги ангажирал своите две ќерки како парламентарни соработнички за време на одморите додека тие биле ...
сите 22 | | | веќе видена

На 17 март сириските сили објавија дека собориле еден и оштетиле друг израелски авион. Тие биле дел од група израелски воени авиони кои напднале позиции во ...
сите 9 | | | веќе видена

Американските власти ќе им забранат на патниците од десетина странски земји кои патуваат со авион кон САД, да ги носат со себе електронските апарати, откриваат ...
сите 44 | | | веќе видена

Нови избори се единствено исправно решение за надминување на политичката криза во Македонија, кажа Унгарскиот премиер Виктор Орбан на денешната средба со ...
сите 78 | | | прочитана: 2759 | веќе видена

Во последната анализа на весникот “Катимерини” се вели дека доколку ВМРО-ДПМНЕ ја загуби власта, ќе пропаднела и десетгодишната политика на “македонизмот”. ...
сите 78 | | | веќе видена

Народот мора да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема ако биде оставена на еден човек и неговите сценаристи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 291 | | | веќе видена

next