Алфа ТВ

Инволвираност во изборни измами, обвинителството за гонење организиран криминал истражува кај поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, како и ...
сите 19 | | | веќе видена

Главната оперативна алатка на организацијата УСАИД, која е главниот финансиер и на невладините дел од „Шарената револуција“ во Македонија, е организацијата ...
сите 8 | | | веќе видена

Националнo освестување и обединување, некој ни краде државата и се обидува да ни го избрише идентитетот а ние се занимаваме со албанската платформа. Членовите ...
сите 2 | | | веќе видена

Свирепо убиство во Охрид-грозоморно, со нож е усмртена 67 годишната охриѓанка Спаса Бојоска чие тело синоќа, околу 19.30 минути го пронашла нејзината внука. ...
сите 70 | | | прочитана: 838 | веќе видена

Никој нема пречка да стане претприемач, подеднакво сите невработени и мажите и жените можат да аплицираат за грантовите од 4.000 евра за самовработување, се ...
сите 28 | | | веќе видена

Поранешниот црногорски премиер Мило Ѓукановиќ ја обвини Русија за деструктивна политика на Балканот по „спречениот обид за соборување на неговата прозападна ...
сите 8 | | | веќе видена

Од Мессер Вардар Техногас информираат дека вработениот Борче Ристевски (47) на 19-ти февруари бил пронајден починат на работното место од негов колега при ...
сите 3 | | | веќе видена

Cтанува збор за извршител на кривично дело „разбојништво со последица смрт“, при што смртно била повредена 67-годишната „Спаса Б. од Охрид, која сама живеела ...
сите 47 | | | прочитана: 846 | веќе видена

Повеќе од 300 случаи на појава на вирусот на птичји грип беа регистрирани неодамна во Франција, речиси половината од нив во Ландес. Француските ветеринарни ...
сите 8 | | | веќе видена

Времето во Македонија до петок ќе биде стабилно и суво со пораст на дневната температура, а по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Времето во ...
сите 225 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај во Македонија се уште е во целосен прекин поради протестот на вработените кои бараат целосна исплата на јануарската плата. Железничкиот ...
сите 77 | | | веќе видена

Прес-службата на големиот муфтија соопшти дека соработниците на лидерката на Националниот фронт биле однапред известени за барањето Ле Пен да ја покрие главата ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседатели на држави и на влади од Германија, Шпанија, Италија и Франција ќе имаат средба на 6 март во Париз по покана на францускиот претседател Франсоа ...
сите 28 | | | веќе видена

Услов за добивање на паричната награда е формирање на претпријатие. Претпријатието треба да се основа по завршување на натпреварот во рок од еден месец. Јавен ...
сите 30 | | | веќе видена

next