Алфа ТВ

Од 10.50 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Плетвар, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена ...
сите 438 | | | прочитана: 963 | веќе видена

Поради обилни врнежи на снег од превентивни причини утрово од осум часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Плетвар ...
сите 469 | | | веќе видена

Во непосредна близина на аеродромот Манас во Киргистан денеска се урна турски товарен авион, а во несреќата загинаа најмалку 32 лица, пренесе ТАСС, повикувајќи ...
сите 45 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот, соопшти Автомотосојузот на ...
сите 456 | | | веќе видена

Директорот на ЦИА Џон Бренан денеска, на заминување од функцијата, упати остро предупредување до новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, кој в петокот ...
сите 21 | | | веќе видена

Компанијата за снабдување со топлина „Балкан енерџи“ соопшти дека испораката на топлинска енергија преку централниот вреловоден систем се одвива нормално, без ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на српската дипломатија и директор на Центарот за меѓународна соработка и одржлив развој Вук Јеремиќ изјави дека одлучил да се кандидира за ...
сите 6 | | | веќе видена

Попоски упати критика против организациите на Џорџ Сорос, за кого вели дека им подарува милиони долари на невладините организации за да спроведуваат скриена ...
сите 19 | | | веќе видена

5% раст на бројот на туристи од јануари до ноември и рекорден број на превезени патници на двата аеродроми. Статистиката го потврдува задоволството во ...
сите 6 | | | веќе видена

next