Алфа ТВ

Руските власти уапсиле 12 лица во Калининград, осомничени за врски со екстремистичката група „Исламски џихад - џамаат муџахедин“. Руските власти уапсиле 12 ...
сите 23 | | | веќе видена

Финишира изградбата на автопатот Демир Капија- Смоквица и наскоро ќе биде пуштен во употреба. Финишира изградбата на автопатот Демир Капија- Смоквица и наскоро ...
сите 15 | | | веќе видена

Павлопулос беше најавен со комплименти пред говорот во ПССЕ:„Покажавте великодушност, мултукултурен дијалог и почит“, а тоа се однесуваше на справувањето на ...
сите 6 | | | веќе видена

Харис во американскиот Конгрес порача дека САД треба да размислат и за поставување дополнителни капацитети на ракетна одбрана на Хаваите. Врховниот командант ...
сите 241 | | | веќе видена

Уште во 2015 година Основниот суд Скопје 1 ги отфрли снимките од телефонски разговори и транскриптите, приложени како докази за прислушување кои ги поднесе ...
сите 155 | | | прочитана: 3578 | веќе видена

Комбинатот "Југохром"од Јегуновце интензивно работи на изградба на системот за отпрашување. Комбинатот "Југохром"од Јегуновце интензивно работи на изградба на ...
сите 28 | | | веќе видена

Не на суд, туку кај медијатор. Се повеќе се зголемува свеста кај македонските компании дека споровите со другите фирми можат да ги решат побрзо и поевтино. ...
сите 2 | | | веќе видена

Целта на законот е да се осигура дека минималната полна пензија во земјата ќе биде барем толку голема што сиромашните пензионери не ќе треба од државата да ...
сите 20 | | | веќе видена

Поради забавување на европеизацијата во нашиот регион, повторно се јавија големо националистички проекти, оценува македонскиот претседател Ѓорге Иванов во ...
сите 23 | | | веќе видена

Ли предводи група од шест сенатори кои побараа од Стејт Департментот да изврши ревизија и истрага во Амбасадата во Скопје за оправданоста на голем дел од ...
сите 42 | | | веќе видена

Властите во Белгија, Франција и Шпанија во текот на последните денови задржале 13 осомничени соработници во нападите во Париз и Брисел во 2015 година. Властите ...
сите 36 | | | веќе видена

next