Алфа ТВ

Безбедносната состојба во централното градско подрачје, околу и во Собранието од ноќеска по полноќ е нормализирана со воспоставување на нарушениот јавен ред и ...
сите 195 | | | прочитана: 198 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го осуди насилството и ги повика институциите да направат брза и ефикасна истрага и да се откријат виновниците. Лидерот ...
сите 155 | | | веќе видена

Има можност на крајот и да влеземе во голем, голем конфликт со Северна Кореја. Целосен, рече Трамп во интервју за Ројтерс пред утрешниот 100-ти ден од ...
сите 235 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека при антитерористичка акција спроведена во Лондон и Кент застрелала една жена и уапсила четири лица. Британската полиција ...
сите 20 | | | веќе видена

Полицијата вечерва ја испразни собраниската зграда. Светлата во законодавниот дом се изгаснати. Пред сите влезови има припадници на полицијата, а околу ...
сите 213 | | | прочитана: 842 | веќе видена

Граѓаните ја одбранија демократијата и законодавниот дом! Остануваме пред Собранието, до конечна разврска. Народот покажа мудрост, трезвеност, не потклекна и ...
сите 52 | | | веќе видена

Иако свесни дека надвор пред законодавниот дом се одвива протестот на граѓаните од за заедничка Македонија, тоа не го спречи Заев надвор од деловникот со ...
сите 116 | | | веќе видена

Оваа состојба може да се надмине само преку почитување на правниот поредок на Република Македонија, нема прашање кое не може да се реши преку дијалог, истакна ...
сите 122 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалната мрежа Фејсбук повика на присебност и смирување на страстите, по инцидентот во Собранието. ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако пред помалку од еден час граѓаните на Република Македонија влегоа во Собранието на Република Македонија и целосно го завземаа во моментов тие седнаа и ...
сите 116 | | | прочитана: 573 | веќе видена

СДСМ и албанските партии со државен удар и вонделевнички избор на претседател на Собранието сакаат да ја спроведат Тиранската платформа. СДСМ и албанските ...
сите 116 | | | прочитана: 288 | веќе видена

Во приемното одделение на обвинителство на Јанева, службеното лице кое ставило печат и потпис за прием на пошта од Врховен, бил Давид Неделков, рече ...
сите 153 | | | прочитана: 163 | веќе видена

next